W ujęciach gospodarskich może zabraknąć wody. Państwowa Służba Hydrologiczna wydała ostrzeżenia

03 wrzesień 2018
Autor: 
W ujęciach gospodarskich może zabraknąć wody. Państwowa Służba Hydrologiczna wydała ostrzeżenia Pixabay

Państwowa Służba Hydrologiczna wydała ostrzeżenia dla południowej części województwa lubuskiego. Wszystko w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych położenia zwierciadła wód podziemnych, które mogą powodować występowanie niedoborów wody w ujęciach gospodarskich.

Na obszarze południowo-zachodniej Polski wystąpiło zjawisko niżówki hydrologicznej w płytko występujących poziomach wodonośnych. Taki stan wód podziemnych może powodować występowanie niedoborów wody w indywidualnych ujęciach gospodarskich. Takie przypadki wystąpiły ostatnio już w kilku miejscowościach.

Zjawisko może pojawić się też na północy naszego regionu. - Patrząc na prognozy pogody nie widać opadów deszczu, które zwiększyłyby stany wód podziemnych, dlatego w najbliższych miesiącach sytuacja może się pogarszać - mówi dr Tomasz Nowacki, Dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego.

Oficjalny komunikat:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u