Pierwszy autobus elektryczny wyjechał na ulice Zielonej Góry. Mieszkańcy są zadowoleni (ZDJĘCIA)

03 wrzesień 2018
Autor: 
Pierwszy autobus elektryczny wyjechał na ulice Zielonej Góry. Mieszkańcy są zadowoleni Prezydent Janusz Kubicki, MZK ZG

Dziś pierwszy autobus elektryczny zielonogórskiego MZK wyruszył w swoją inauguracyjną, testową trasę. Odbył on cztery kursy na linii nr 9. Mieszkańcy, którzy przejechali się pierwszym w dziejach miasta "elektrykiem" lub zobaczyli go z bliska nie kryją zadowolenia.

Z pewnością był to historyczny moment dla komunikacji miejskiej w Zielonej Górze. Wraz z pierwszym dzwonkiem w szkołach na ulicę miasta wyjechał elektryczny Ursus. Testowo odbył on dziś cztery kursy na trasie "dziewiątki". Tylko tyle, ponieważ na pętlach nie zainstalowano jeszcze stacji ładowania.

Mieszkańcom miasta, którzy pierwszy raz zobaczyli autobus elektryczny przypadł on do gustu. - To bardzo dobra inwestycja. Na pewno sprawdzi się w praktyce - mówił Pan Bartosz. Podobnego zdania była Pani Małgorzata, która w nowym Ursusie ceniła sobie wygodę oraz przede wszystkim ciszę.

Próbne kursy elektrycznych autobusów będą odbywać się co jakiś czas. Przed oficjalnym wprowadzeniem na trasy jazdy testowe zostaną przeprowadzone na większości egzemplarzy. Do listopada 2018 roku do miasta trafić ma łącznie 47 takich pojazdów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u