W nocy możliwe burze w Lubuskiem! Będzie mocno wiało

20 lipiec 2019
Autor: 
W nocy możliwe burze w Lubuskiem! Będzie mocno wiało Pixabay

W ciągu najbliższych godzin pogoda może się gwałtownie zmienić. Na terenie województwa lubuskiego prognozowane jest występowanie burz z intensywnymi opadami deszczu. Lokalne może spaść grad.

Do lubuskiego zmierzają już układy burzowe znad Niemiec. Podczas ich przechodzenia należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu oraz porywów wiatru nawet do 80 km/h. - Dojdzie do rozwoju zorganizowanych burz. Będą one dość liczne - informują Polscy Łowcy Burz.

Miejscami mogą pojawić się podtopienia oraz opady gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia I stopnia przed burzami.


Mocne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  3. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  4. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u