Upał i burze z gradem. IMiGW wydało ostrzeżenia

28 sierpień 2019
Upał i burze z gradem. IMiGW wydało ostrzeżenia Redakcja

Całe województwo lubuskie, podobnie jak większość Polski objęte jest ostrzeżeniami meteorologicznymi. Najpierw upał, potem burze, porywisty wiatr i opady deszczu. W południowej części województwa nawet grad.

Temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 31°C do 33°C. Będzie duszno i upalnie. Popołudniu zacznie się chmurzyć. Synoptycy zapowiadają zjawiska burzowe z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm a pod koniec dnia i wieczorem nawet do 100 km/h. Możliwy grad.

Pamiętajmy, aby w trakcie burz nie parkować samochodów pod drzewami, usunąć także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u