Barbara po wodzie, święta po lodzie

04 grudzień 2019
Autor: 
Barbara po wodzie, święta po lodzie Adobe Stock

Stare polskie przysłowie mówi, że kiedy na Św. Barbarę błoto będzie zima jak złoto. A jak faktycznie zapowiada się pogoda na najbliższe dni i, co najważniejsze, na święta?

Pierwsze dni grudnia będą spokojne z przelotnymi opadami deszczu. Pogoda pogorszy się od 6 grudnia. Ma padać i to dość mocno, a opadom będzie towarzyszył silny zachodni wiatr. Taki typ pogody ma się utrzymać do około 20 grudnia. W ciągu dnia temperatura osiągnie do 8 stopni powyżej 0 st. C. Nocami kilka stopni poniżej 0 st. C. 

Według synoptyków około 18 grudnia nad Atlantykiem uformuje się potężny wir, który najpierw ściągnie ciepłe deszczowe masy powietrza znad środkowego Atlantyku, by po kilku dniach wrzucić duży chłód znad surowej Arktyki. Jest więc szansa na białe święta!

Pozostaje nam tylko trzymać kciuki. Za zimę!

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u