Silny wiatr w Lubuskiem. Powieje nawet 110 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia!

23 luty 2020
Silny wiatr w Lubuskiem. Powieje nawet 110 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Przed nami kolejna wietrzna i niebezpieczna aura. Niedzielne popołudnie oraz noc będzie bardzo wietrzna. 

W niedzielę, 23 lutego, od godziny 15 obowiązywać będzie ostrzeżenie I i II stopnia przed silnym wiatrem dla województwa lubuskiego. 

Ostrzeżenie II stopnia dotyczy powiatów: słubicki, krośnieński, świebodziński, zielonogórski, Zielona Góra, żarski, żagański, nowosolski, wschowski. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 95 km/h do 110 km/h z zachodu. - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie I stopnia dotyczy powiatów: gorzowski, Gorzów Wielkopolski, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, międzyrzecki. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach od 70 km/h do 90 km/h z zachodu. - czytamy w komunikacie IMGW.

Wydany został również Alert RCB. Niebezpieczna aura utrzyma się do poniedziałku, do godziny 3 w nocy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u