Przed nami burzowy okres. Czy wiecie jak postępować podczas burzy? (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2016
Gmina Sława

Podczas tego weekendu przez całą Polskę przeszły burze z silnymi wiatrami i gradem, podczas których wiatr łamał gałęzie, drzewa, przewracał łodzie.

Również w naszym województwie straż pożarna miała pełne ręce pracy. Interweniowano ponad 200 razy. W Sławie przez nawałnicę nie odbyła się Sławska Noc Reggae.

W najbliższym czasie czeka nas taka właśnie pogoda w kratkę. Upał, burze, lekkie ochłodzenie, upał, burze….

Podczas burzy najlepiej nie wychodzić z domu. Jeśli jednak burza zastała nas na zewnątrz pamiętajmy, aby nie chować się pod drzewami ani przy osłabionych budynkach. Jeśli jesteście w większej grupie bezpieczniej będzie rozproszyć się. Nie kładź się na ziemi. Usiądź na czymś, np. torebce, plecaku. Jeśli nie masz torby kucnij i trzymaj nogi blisko siebie. Znajdź obniżenie terenu. Nie wychodź z samochodu. Jeśli to możliwe wjedź pod most lub kładkę. Nie rozmawiaj przez telefon! Zwłaszcza przez telefon stacjonarny. Nie zbliżajmy się do wody.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.