Na drogach połamane drzewa. Na jeziorze złamany żagiel

02 lipiec 2016
Gmina Sława

40 zgłoszeń wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej po burzy, która przeszła przez nasze województwo.

Działania prowadzone były głównie w powiecie nowosolskim i wschowskim. Strażacy najczęściej wzywani byli do połamanych gałęzi, drzew i podtopień. W powiecie nowosolskim drzewo przewróciło się na linie wysokiego napięcia.

Ogromnie dużo szczęścia miał nowosolski żeglarz, który przed popołudniową burzą nie schował się do portu. „Odważnym” żeglarzem wichura rzuciła, przewróciła za Lubogoszczą "Zefira" i złamała maszt.

Na szczęście na jeziorze przebywał patrol policyjny, który natychmiast powiadomił WOPR i ratowników Lubuskiego Klubu Żeglarskiego. WOPR dostarczył żeglarza do portu, ratownicy po kąpieli odnaleźli reklamówkę z dokumentami i kluczykami do samochodu a jacht odholowali do portu. Niech ta przygoda będzie kolejną przestrogą - Jezioro Sławskie to nie jakiś staw albo małe bajorko. Tu naprawdę można zginąć a wielkość akwenu nie ułatwia poszukiwań.(gminaslawa.pl)

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.