Remont Figury Chrystusa Króla w Świebodzinie dobiegł końca (ZDJĘCIA)

02 lipiec 2016
Autor: 

W Świebodzinie dobiegły końca prace na zewnętrznej fasadzie Figury Chrystusa Króla Wszechświata. Koniec odnawiania planowany był przed przyjazdem pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży, tymczasem prace zewnętrzne zostały już zakończone, a rusztowanie oplatające pomnik rozebrano.

Efektem przeprowadzonego remontu pozbyto się widocznych pęknięć, zacieków, zawilgoceń. Ponadto wzmocniony zostanie nasyp, oraz zostanie uporządkowany teren.

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie ma 33 m wysokości (33 lata życia Jezusa), kolejne trzy metry mierzy pozłacana korona (lata nauczania Chrystusa). Wysokość kopca, na którym znajduje się postać, to 16,5 m, razem daje to 52,5 m. Rozpiętość ramion figury Chrystusa to 25 m. Ciężar całej figury to około 440 ton.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u