Na co zwrócić uwagę kupując okulary?

29 wrzesień 2022
Autor:  Artykuł partnera

Narząd wzroku jest niezwykle delikatny i wymagający. Dlatego niezależnie od tego, czy kupujesz okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne, to ważne jest, by były wyposażone w dobrej jakości szkła, zapewniające ochronę oczu i komfort widzenia. Jednak okulary to także część wizerunku, dlatego warto zwrócić uwagę na stylowe i odpowiednio dobrane do użytkownika oprawki. Jak zatem znaleźć idealną parę okularów dla siebie?

Szkła w okularach przeciwsłonecznych - dlaczego są tak ważne?

Większość osób wybierając okulary przeciwsłoneczne, kieruje się głównie kwestiami estetycznymi lub też niską ceną. Niestety, ale kupowanie okularów na bazarkach czy w kioskach może mieć fatalny wpływ na zdrowie Twoich oczu. Szkła okularowe stosowane w okularach od renomowanych producentów posiadają filtry UV, dzięki czemu chronią narząd wzroku przed degeneracyjnym wpływem promieni słonecznych. Okulary przeciwsłoneczne niewiadomego pochodzenia nie zapewniają oczom odpowiedniej ochrony. Mało tego, ze względu na to, że szkła w takich okularach są jedynie przyciemniane, powodują rozszerzanie się źrenic, przez co więcej szkodliwego promieniowania przenika do wnętrza oka. Dlatego, pomimo kolorowych oprawek i niskiej ceny, nie warto kupować produktów, które nie mają atestów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w sprawdzonych sklepach optycznych. Dzięki temu mamy pewność, że okulary są nie tylko stylowe, ale przede wszystkim stanowią właściwą ochronę dla naszych oczu.

Szkła w okularach korekcyjnych - na co zwrócić uwagę?

Szkła korekcyjne powinny mieć oczywiście odpowiednio dobraną do wady moc. Użytkownik okularów otrzymuję odpowiednią receptę na okulary przepisaną przez lekarza okulistę. Jednak wiele decyzji dotyczących szkieł trzeba podjąć samodzielnie. Wpływają one przede wszystkim na jakość widzenia, ale także na cenę okularów. Oto, jakie funkcje warto wziąć pod uwagę:

  • Filtr światła niebieskiego - jeśli dużo czasu spędzasz przed ekranem, to warto zainwestować w szkła korekcyjne, wyposażone w ten filtr. Dzięki temu Twoje oczy nie będą tak szybko męczyć się podczas pracy na komputerze czy korzystania ze smartfona. Do oczu będzie docierało mniej szkodliwego promieniowania, odpowiadającego m.in. za zwyrodnienia plamki żółtej. Poza tym ta funkcja poprawia ostrość oraz kontrast obrazu.
  • Fotochrom - jeśli chcesz zapewnić swoim oczom komfort niezależnie od warunków pogodowych, to okulary fotochromowe świetnie się do tego sprawdzą. Pod wpływem promieniowania UV przyciemniają się, zapewniając komfortową dla oka ilość światła.
  • Antyrefleks - powłoka antyrefleksyjna, która zwykle jest już standardem. Poprawia widzenie, poprzez eliminowanie oślepiających odblasków od powierzchni soczewki. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Dzięki niej unikniesz ryzyka utraty widoczności, przez co zwiększysz swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Gdzie kupować okulary?

Jak widać, zarówno na okularach przeciwsłonecznych i korekcyjnych nie warto przesadnie oszczędzać. Są jednak sposoby na to, by nabyć świetnej jakości produkty w przystępnej cenie. Zamiast kupować je w stacjonarnych salonach, wystarczy odwiedzić internetowy sklep optyczny, taki jak wOkularach.pl. Mają nie tylko olbrzymi wybór modeli, ale przede wszystkim bardzo konkurencyjne ceny, które pozwolą Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. Okulary możesz przymierzyć online za pomocą Wirtualnego Lustra lub zmierzyć wybrane oprawki w domu, a jeśli nie pasują odesłać darmowym zwrotem w dogodny dla Ciebie sposób.

Dobór odpowiednich oprawek

Chociaż kwestia szkieł jest z punktu widzenia zdrowia oczu najważniejsza, to nie należy zapominać o oprawkach. Muszą być odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Jak to zrobić? Osoby o okrągłych policzkach i łagodnych rysach powinny wybierać kwadratowe lub prostokątne oprawki, które pomogą optycznie wysmuklić twarz. Jeśli natomiast masz kwadratową twarz o nieco ostrzejszych rysach, wybierz okrągłe i owalne oprawki, które pozwolą wyrównać proporcje. Zasada ta sprawdza się w przypadku wszystkich oprawek, więc niezależnie od tego, czy wybierzemy okulary słoneczne, czy okulary korekcyjne awiator, będą one pasować osobom o kwadratowej twarzy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u