Wybieramy okulary przeciwsłoneczne z filtrem

19 grudzień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Wybieramy okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Ochrona oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego zarówno w lecie, podczas wypoczynku nad wodą, jak i zimą, w górach, a także na co dzień - to nasz obowiązek. Jeżeli nie zabezpieczymy oczu przed promieniowaniem UV, musimy liczyć się z poważnymi zdrowotnymi konsekwencjami albo co najmniej uciążliwymi dolegliwościami.

Na jakie cechy zwracać uwagę podczas wybierania okularów przeciwsłonecznych?

Dlaczego filtry w okularach są tak ważne?

Promienie słoneczne mogą doprowadzić do poparzenia oczu, uszkodzenia rogówki i siatkówki. Bez filtrów okulary słoneczne nie zabezpieczą podczas ekspozycji na promieniowanie oczu tak, jak powinny. Suchość oczu, pieczenie, swędzenie, a nawet zapalenie spojówek należą do tych łagodniejszych dolegliwości, pojawiających się w przypadku braku odpowiedniej ochrony. Poza tym bardzo delikatna, odsłonięta skóra wokół oczu jest podatna na szybsze tworzenie się zmarszczek.

Kategoria filtra UV w okularach również ma znaczenie. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV kategorii 1 charakteryzują się przepuszczalnością światła 43-80% co oznacza, że nadają się do noszenia w dni, kiedy słońce nie jest intensywne. Kategoria 2 to przepuszczalność światła od 18-43% co oznacza, że okulary sprawdzają się przy średniej intensywności słonecznej. Najczęściej spotykana kategoria 3 charakteryzuje się przepuszczalnością 8-18% i sprawdza się podczas słonecznych dni, takie okulary są idealne na letni wyjazd. Kategoria 4 (przepuszczalność 3-8%) idealnie nadaje się do aktywności zimowej w górach przy dużym nasłonecznieniu, ale nie jest wskazana podczas np. prowadzenia pojazdów.

Inne filtry w okularach przeciwsłonecznych

Oprócz filtrów UV w okularach przeciwsłonecznych spotkać można filtr polaryzacyjny, chroniący oczy przed odblaskami światła oraz fotochromatyczny. Filtr fotochromatyczny przeznaczony jest do odpowiedniej ochrony w zależności natężania światła. Czyli - okulary przyciemniają się, gdy wychodzimy na zewnątrz, a jaśnieją, kiedy znajdziemy się w pomieszczeniu.

W ofercie Vision Express znajdują się także okulary z filtrem polaryzacyjnym i możliwością korekcji. Pierwsza chronią przed odblaskami światła, drugie - pozwalają na niwelowanie wady wzroku. Gdzie znaleźć tak wygodne rozwiązania? Odpowiedź jest prosta - w salonach stacjonarnych Vision Express lub na stronie internetowej visionexpress.pl.

W obu tych miejscach okulary przeciwsłoneczne znanych marek - jak Ray-Ban, Armani, Burberry, Solaris i wielu innych - są do Twojej dyspozycji w bardzo przystępnych cenach. Dlatego jeszcze dziś sprawdź ofertę i wybierz dla siebie idealne okulary przeciwsłoneczne z filtrem!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u