Jak wybrać smartfon dla nastolatka?

16 styczeń 2023
Autor:  Artykuł partnera
Jak wybrać smartfon dla nastolatka?

Nowoczesny smartfon dla nastolatka to nie tylko urządzenie do wysyłania prostych wiadomości czy wykonywania szybkich połączeń. To centrum życia towarzyskiego. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, w jaki sposób wybrać odpowiedni model dla młodzieży!

  1. W jakim wieku warto kupić dziecku pierwszy telefon komórkowy?
  2. Czy tanie smartfony są odpowiednie dla nastolatka?
  3. Czy warto sięgać po modele z opcją dual sim?
  4. Czytnik linii papilarnych, dobry aparat czy grafika - na co zwrócić uwagę?
  5. Co jest kluczowe w telefonie dla nastolatka?

Smartfon dla dziecka lub nastolatka powinien być przede wszystkim użyteczny oraz odporny na najczęstsze uszkodzenia, głównie mechaniczne. Warto mieć na uwadze, że mózg młodego człowieka jest w trakcie rozwoju, przez co nie jest on w stanie przewidzieć wszystkich konsekwencji. Z tego względu rodzice lub opiekunowie powinni wybrać wygodny, bezpieczny model, dzięki któremu dziecko będzie miało kontakt zarówno z nimi, jak i z rówieśnikami.

W jakim wieku warto kupić dziecku pierwszy telefon komórkowy?

Najlepsze smartfony dla dzieci i młodzieży powinny być przede wszystkim bezpieczne. Zarówno pod kątem wytrzymałości mechanicznej, jak i zabezpieczeń rodzicielskich. Obecnie nastolatek może korzystać z telefonu do utrzymywania relacji z rówieśnikami, poznawania świata, edukacji czy nauki języków. Nie jest to jedynie narzędzie do marnowania czasu czy rozmów rodzicami. Z tego względu warto nie odkładać na zbyt odległą przyszłość zakupu urządzenia tego typu. Nie zaleca się regularnego używania ekranów u dzieci do 8 roku życia. W zależności od trybu życia rodziców można zaopatrzyć dziecko w telefon między 8 a 11 rokiem życia. Będzie to okres optymalny.

Jeśli jesteś zainteresowany wyborem smartfona dla swojego dziecka, zapoznaj się z ofertą dostępną na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony

Czy tanie smartfony są odpowiednie dla nastolatka?

Ekonomiczny smartfon, którego przekątna ekranu będzie dopasowana do aktualnych standardów, lecz o mniejszej efektywności może być dobrym rozwiązaniem na pierwszy telefon komórkowy dla dziecka. Należy mieć jednak na uwadze sposób eksploatacji urządzenia, tak aby po krótkim czasie nie okazało się, że jest ono niewystarczające.

Czy warto sięgać po modele z opcją dual sim?

Konkretna ilość mpix pamięć wbudowana w urządzenie czy wysokiej klasy aparat to kluczowe kwestie, które bierze się pod uwagę, wybierając telefon. Dla wielu osób, prowadzących działalność lub z innych powodów potrzebujących dodatkowej karty sim, sięga po wersje dual. Niemniej jednak w przypadku dzieci oraz młodzieży jest to zazwyczaj niepotrzebny dodatek. Środki, które pochłonąłby model wyposażony w dual sim lepiej przeznaczyć na doinwestowanie aparatu lub procesora.

Czytnik linii papilarnych, dobry aparat czy grafika - na co zwrócić uwagę?

Smartfon dla dziecka w wieku szkolnym powinien różnić się od modelu kupowanego dla nastolatka w szkole średniej lub na studiach. Telefony komórkowe powinny usprawniać komunikację pomiędzy dzieckiem oraz opiekunami, zwłaszcza podczas samotnych powrotów ze szkoły czy odwiedzin u znajomych. Dodatkowo umożliwiają płynne i komfortowe utrzymywanie relacji. Warto więc zwrócić uwagę na wygodę i efektywność m.in. procesora.

W przypadku modeli dla dzieci można dodatkowo zadbać o ochronę rodzicielską.

Co jest kluczowe w telefonie dla nastolatka?

Telefony dotykowe zawierające system operacyjny android pozwalają na przystosowanie do wieku dziecka. Dzięki temu młodzież jest chroniona zarówno przed szkodliwymi treściami, ale także przed zbyt długim czasem ekranowym.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u