Napadł z nożem na stację paliw koło Witnicy. Zabrał pieniądze i uciekł rowerem

16 styczeń 2023
Autor: 
Napadł z nożem na stację paliw koło Witnicy. Zabrał pieniądze i uciekł Fot. Redakcja, KMP Gorzów Wielkopolski

Napad na stację paliw w Białczu koło Witnicy. 21-latek wszedł do budynku z nożem, zabrał pieniądze i po wszystkim uciekł rowerem. Mężczyzna został zatrzymany.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 10 stycznia, na stacji paliw Orlen w Białczu w powiecie gorzowskim. Po godzinie 23:00 do budynku stacji wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku. Napastnik zabrał pieniądze, a następnie uciekł rowerem w nieznanym kierunku.

- Na miejscu przestępstwa pracowali śledczy, by zebrać niezbędne dowody. Policjanci służb kryminalnych starali się ustalić tożsamość podejrzanego. Informacji nie było zbyt wiele, a działań nie ułatwiał tylko ogólny opis sprawcy - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Napad na stację paliw - sprawca zatrzymany

W trakcie poszukiwań napastnika mundurowi zwrócili uwagę na rower porzucony na terenie miejscowości Witnica. Był to jednoślad, który został wcześniej skradziony, a następnie wykorzystany przez sprawcę napadu.

- W tej sprawie istotne było doświadczenie i znajomość Witnicy przez dzielnicowego i kryminalnego z komisariatu. Mimo braku szczegółowych informacji, celnie wytypowali podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka na terenie Witnicy - informuje podkom. Jaroszewicz.

Mężczyzna został przesłuchany. Jednocześnie przedstawiono mu zarzut rozboju z użyciem noża, za który grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 21-latka na trzy miesiące.

Przeczytaj też: GDDKiA Zielona Góra doświetli przejścia dla pieszych w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u