Niezwykłe atrakcje Zakopanego i okolic

15 marzec 2023
Autor:  Artykuł partnera
Niezwykłe atrakcje Zakopanego i okolic

Zakopane to idealne miejsce na weekendowy wyjazd. Miasto położone u podnóża Tatr zachwyca niepowtarzalnym klimatem i pięknymi widokami zwłaszcza zimą. Nie można narzekać tam również na brak atrakcji, gdyż Zakopane oferuję znacznie więcej niż wszystkim znane Krupówki. Oto kilka naszych propozycji na spędzenie czasu w Zakopanem lub okolicach.

Górskie wędrówki

Dla fanów aktywnego wypoczynku nie ma mowy o pominięciu tego punktu wycieczki. Malownicze szlaki górskie to jedna z najważniejszych atrakcji, która przyciąga turystów do Zakopanego. Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z górskimi wędrówkami, najlepiej jest zdecydować się na przemierzanie szlaku latem. Trasy, które nie powinny sprawić większych trudności i sprawdzą się także w przypadku rodzin to m.in. Rusinowa Polana, Nosal, Dolina Kościeliska, Dolina Białego Potoku czy Sarnia Skała.

Oczywiście w Tatrach nie brakuję także atrakcji dla zaawansowanych. Za najtrudniejszy szlak uznawana jest Orla Perć, więc pokonanie tej transy wymaga doświadczenia i odpowiedniego przygotowania. Szlaków w okolicach jest mnóstwo, więc z łatwością można wybrać trasę dopasowaną do możliwości wszystkich uczestników wycieczki. Zawsze dobrą opcją jest także skorzystanie z kolejki, by bez większego wysiłku móc cieszyć się pięknym widokiem.

Zwiedzanie muzeów i galerii

Nawet jeśli nie przepadacie za aktywnym wypoczynkiem, w Zakopanem również znajdziecie mnóstwo atrakcji. Miłośnicy sztuki i historii koniecznie muszą odwiedzić tamtejsze muzea. W mieście znajdują się liczne filie Muzeum Tatrzańskiego, w tym Galeria Władysława Hasiora, gdzie można podziwiać prace znanego artysty czy Muzeum im. Kornela Makuszyńskiego. Znajdziecie też muzea, których wystawy są poświęcone stylowi zakopiańskiemu czy Galerię Sztuki XX wieku.

Przygoda na śnieżnych skuterach

A jeśli macie ochotę na prawdziwą przygodę, to czeka na Was wypożyczalnia skuterów śnieżnych Zakopane. Snowdoo Adventure znajduje się w miejscowości Kościelisko nieopodal Zakopanego. Oferują oni wycieczki na skuterach śnieżnych z przewodnikiem. Mają do wyboru pakiety, w różnych przedziałach cenowych. Oprócz przejażdżki skuterem śnieżnym możecie zdecydować się na ognisko, kulig, a nawet góralską biesiadę. Organizują wycieczki dla dorosłych, rodzin z dziećmi oraz grup dziecięcych czy obozów młodzieżowych. Możecie także nabyć u nich vouchery, które będą świetnym prezentem dla miłośnika gór czy częstego bywalca okolic zakopanego.

Relaks w basenach termalnych

Kiedy już będziecie chcieli odpocząć od zimowych szaleństw, odwiedźcie jeden z kompleksów termalnych znajdujących się w okolicach Zakopanego. Kąpiel w wodzie termalnej doskonale relaksuję, rozluźnia mięśnie i pozwala wypocząć. To również świetne miejsce dla dzieciaków. Mogą wyszaleć się w wodzie czy skorzystać z atrakcji, takich jak wodne zjeżdżalnie. A jeśli macie ochotę na prawdziwy relaks, warto skorzystać także z saun czy strefy SPA, które oferują masaże, okłady czy zabiegi upiększające na twarz i ciało.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u