Jak wybrać odpowiednie panele do salonu?

21 marzec 2023
Autor:  MATERIAŁ PARTNERA
Jak wybrać odpowiednie panele do salonu? Adobe Stock

Panele podłogowe cieszą się popularnością od wielu lat. Wszystko dzięki ich praktyczności i przepięknej estetyce. Jak wybrać odpowiednie panele do swojego wnętrza? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści niniejszego poradnika.

Jaka klasa ścieralności sprawdzi się w salonie?

Klasa ścieralności paneli to jeden z ważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru paneli do salonu. Klasa ścieralności określa odporność powierzchni paneli na ścieranie, zadrapania i uszkodzenia mechaniczne, co ma bezpośredni wpływ na trwałość i wygląd paneli.

Panelom do salonu zaleca się wybór klasy ścieralności AC3 lub AC4, które są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach o umiarkowanym ruchu pieszym, takich jak salon, sypialnia czy przedpokój. W przypadku paneli o wyższej klasie ścieralności, takiej jak AC5, ich stosowanie jest zalecane do miejsc o dużym ruchu pieszym, takich jak hale wystawowe, biura i sklepy.

Warto jednak pamiętać, że klasa ścieralności nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru paneli do salonu. Inne czynniki, takie jak kolor, faktura, grubość i rodzaj zaczepów, również mają znaczenie dla wyglądu i trwałości paneli. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z fachowcem lub specjalistą ds. wykończenia wnętrz. Market budowlany Zielona Góra przy ul.Szosa Kisielińska oferuje pomoc w wyborze idealnych paneli podłogowych.

Panele w salonie - jak wybrać ich estetykę?

Wybierając panele do salonu, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność i klasę ścieralności, ale również na ich estetykę. Panele mają znaczący wpływ na wygląd całego pomieszczenia, dlatego ważne jest, aby dobrze dobrać ich kolor, fakturę i wzór. Na co więc należy zwrócić uwagę?

  • Kolor - warto wybrać kolor, który będzie harmonizował z resztą wyposażenia w salonie. Można wybrać kolor, który będzie stanowił kontrast lub dopasować go do koloru mebli, dywanu lub ścian. W markecie budowlanym w Zielonej Górze znajdziesz szeroki wybór produktów idealnych do każdego wnętrza.
  • Faktura - panele do salonu dostępne są w różnych fakturach, takich jak gładkie, drewnopodobne, matowe, połyskliwe, rustykalne i wiele innych. Warto wybrać fakturę, która najlepiej pasuje do stylu wnętrza i będzie harmonizować z pozostałymi elementami.
  • Wzór - jeśli wybiera się panele z wzorem, warto postawić na taki, który będzie dobrym uzupełnieniem stylu wnętrza. Na rynku dostępne są panele imitujące różne gatunki drewna, kamień, beton oraz wiele innych wzorów.
  • Wielkość paneli - warto dopasować wielkość paneli do rozmiaru pokoju. W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się mniejsze panele, natomiast w większych pomieszczeniach można zastosować większe panele.
  • Montaż - należy też zwrócić uwagę na sposób montażu paneli. Dostępne są panele z różnymi zaczepami, takie jak klik, zatrzaskowe, klejone czy na wpust. Warto wybrać taki sposób montażu, który będzie najlepiej pasował do warunków w salonie.

Nowoczesne panele podłogowe są uniwersalnym wyborem do każdego pomieszczenia. Chcąc kupić najlepsze egzemplarze do swojego salonu, warto dokonać wyboru w dużym sklepie budowlanym.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u