Zielona Góra: 16-latek wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekroczył prędkość. Stanie przed sądem

21 marzec 2023
Autor: 
Zielona Góra: 16-latek wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekroczył prędkość Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 16-latka, który wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekroczył prędkość o 35 km/h. Nastolatek będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego pracujący w zielonogórskiej komendzie często kontrolują prędkość kierowców przy użyciu laserowych mierników prędkości. W ujawnianiu piratów drogowych pomaga im także nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Tym razem na tzw. "suszarkę" wpadł 16-letni motocyklista. Chłopak jechał z prędkością 85 km/h w terenie zabudowanym, czyli przekroczył ją o 35 km/h. To jednak nie koniec. Nastolatek wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na podwójnej ciągłej.

Stanie przed sądem

- Policjanci sporządzili stosowną dokumentację, a ona wraz z wnioskiem o ukaranie trafi do Sądu Rodzinnego, który będzie rozpatrywał sprawę nieletniego. Młodemu kierowcy zabrakło najwyraźniej wyobraźni co może się stać przy takiej prędkości w razie na przykład zderzenia z pieszym - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mundurowi podkreślają, że coraz cieplejsze dni sprzyjają motocyklistom, którzy licznie pojawiają się na drogach. - Bardzo prosimy wszystkich użytkowników jednośladów o rozważną jazdę. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać o tym, że na drogach będzie coraz więcej kierujących jednośladami - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Akcja służb w Gubinie. Zlikwidowano trzy nielegalne kasyna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u