Ile kosztuje wyposażenie kuchni?

Przy aranżacji kuchni należy wziąć pod uwagę estetykę oraz funkcjonalność poszczególnych rozwiązań. Dzięki temu wnętrze będzie dostosowane do potrzeb wszystkich domowników przy jednoczesnym uwzględnieniu ich preferencji wizualnych. Ile kosztuje wyposażenie kuchni? Ile trzeba zapłacić za materiały wykończeniowe?

Ile kosztuje wykończenie kuchni?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia, bez którego nie można wyobrazić sobie użytkowania kuchni, jest zlew kuchenny. Jego koszt zależy od zastosowanego do produkcji materiału, liczby komór oraz funkcjonalnych dodatków. Najdroższą opcję stanowią zlewozmywaki wykonane z ceramiki. Są one odporne na wysokie temperatury, uderzenia, zabrudzenia, wilgoć, bakterie itp. Tego typu zlew ma lepsze parametry niż zlewozmywak granitowy, choć modele z naturalnego surowca również cieszą się dużym uznaniem wśród osób planujących kompletne wykończenie kuchni. Jeśli chodzi o dodatkowe rozwiązania oferowane przez producentów, na uwagę zasługują m.in. automatyczny korek i powłoka, wzmacniająca właściwości hydrofobowe. Zlewozmywak Franke sprzedawany jest także z wysokiej jakości baterią.

Wyposażenie kuchni – meble kuchenne

Zakup mebli kuchennych to koszt około kilku tysięcy złotych. Wpływ na ostateczną cenę ma nie tylko jakość materiałów, ale również wielkość dostępnej przestrzeni – im jest ona większa, tym droższa będzie inwestycja. Ogromną popularnością wśród klientów cieszą się drewniane meble kuchenne. Wprowadzają one do wnętrza sielski, ciepły klimat, a odpowiednio zaimpregnowane mogą służyć przez wiele lat. Najwięcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na meble wykonane z drewna egzotycznego, np. palisandru. Wielbiciele nowoczesnych i praktycznych rozwiązań decydują się na zakup zestawów wzmocnionych elementami aluminiowymi. Jeśli chodzi o blat kuchenny, luksusowym standardem wyposażenia jest płyta kamienna. Cena naturalnego surowca zaczyna się od kilkuset złotych.

Ile kosztuje wykończenie podłóg w kuchni?

Szczegółowy kosztorys aranżacji powinien uwzględniać cenę wykończenia podłóg. Tutaj również trzeba liczyć się z wydatkiem od kilkuset do kilku tys. złotych. Najbardziej efektownym, a zarazem najdroższym rozwiązaniem są kamienne płytki podłogowe. Dysponując mniejszym budżetem, można zdecydować się na położenie paneli z płyty MDF, przypominającej swoim wyglądem naturalne drewno.

 

Suma kosztów poniesionych za meble kuchenne i sprzęt AGD, zakup i montaż zlewozmywaka, wykończenie ścian i podłów, zakup materiałów wykończeniowych oraz np. wymianę instalacji elektrycznej to niemały wydatek, jednak warto postawić na wysokiej jakości produkty, by dostępny budżet został dobrze wykorzystany. Bardzo często bowiem produkty ze średniej półki cenowej po krótkim czasie wymagają naprawy bądź wymiany.