Jak pozbyć się przebarwień na zębach?

19 listopad 2023
Autor:  Artykuł partnera
Jak pozbyć się przebarwień na zębach?

Czy masz dość ukrywania swojego uśmiechu z powodu przebarwień na zębach? Niezależnie od tego, czy są one wynikiem picia kawy, czy zależą od czynników genetycznych, dobra wiadomość jest taka, że możesz się ich pozbyć! Czym właściwie są przebarwienia zębów, jak powstają i jakie są najskuteczniejsze sposoby na ich wybielenie?

Najczęstsze rodzaje przebarwień na zębach

Niedoskonałości w jednolitym kolorze zębów to przeważnie przebarwienia zewnętrzne, które występują na pierwszej warstwie szkliwa zębów. Ten typ przebarwień jest często spowodowany takimi czynnikami jak palenie tytoniu, spożywanie niektórych pokarmów i napojów, takich jak kawa czy czerwone wino, a także złe nawyki związane z higieną jamy ustnej.

Innym powszechnym rodzajem przebarwień zębów są te wewnętrzne, które występują głębiej w strukturze zębów. Wiążą się one m.in. z urazem zębów, przyjmowaniem leków takich jak tetracyklina czy nadmierną ekspozycją na fluor we wczesnym dzieciństwie. Przebarwienia wewnętrzne mogą być trudniejsze w leczeniu niż te zewnętrzne, jednak profesjonalne zabiegi wybielające mogą pomóc w zdecydowanej większości przypadków.

Warto mieć na względzie to, że zęby żółkną wraz z wiekiem. W miarę zużywania się szkliwa w wyniku codziennego użytkowania i narażenia na kwasy zawarte w jedzeniu i napojach staje się ono cieńsze i bardziej przezroczyste. Dzięki temu żółty kolor zębiny – warstwy pod szkliwem – będzie bardziej widoczny. Aby zwalczyć takie przebarwienia, konieczna jest wizyta u dentysty.

Profesjonalne wybielanie zębów – przewaga nad domowymi sposobami

Poszukując sposobów na wybielenie zębów, natknąć się można na niezliczoną ilość domowych sposobów i produktów dostępnych bez recepty, które obiecują rozjaśnić Twój uśmiech. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że mało które z nich dają jakiekolwiek rezultaty, a co gorsza – część może być nawet szkodliwa dla Twoich zębów! Nic nie przebije profesjonalnego usunięcia przebarwień zębów przez doświadczonego stomatologa. W przeciwieństwie do metod domowych profesjonalne leczenie ma kilka wyraźnych zalet.

Dentyści mają dostęp do specjalnych środków wybielających, których nie kupisz w aptecznych zestawach. Te profesjonalne zabiegi znacznie skuteczniej usuwają uporczywe plamy i głęboko zakorzenione przebarwienia. Dentyści posiadają również wiedzę i doświadczenie, aby dostosować leczenie specjalnie do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, zapewniając optymalne rezultaty.

Profesjonalne wybielanie zębów przeprowadza się w kontrolowanych warunkach przy użyciu zaawansowanego sprzętu. Oznacza to, że cały proces jest dokładnie monitorowany przez doświadczonych ekspertów, którzy w razie potrzeby mogą dostosować metody.

Ponadto dentyści mogą w trakcie takiego leczenia zająć się wszelkimi podstawowymi problemami stomatologicznymi lub przyczynami przebarwień zębów. Mają dogłębną wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej i potrafią określić, czy istnieją inne czynniki przyczyniające się do przebarwień, takie jak próchnica lub choroby dziąseł. Rozwiązując te problemy równolegle z wybielaniem zębów, dentyści zapewniają długotrwałe rezultaty, dbając jednocześnie o Twoje ogólne zdrowie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u