Wybory 2023 w Lubuskiem. Policja otrzymuje zgłoszenia o łamaniu ciszy wyborczej

15 październik 2023
Wybory 2023 w Lubuskiem. Policja otrzymuje zgłoszenia Redakcja

Wybory 2023. Trwa głosowanie na kandydatów do Sejmu i Senatu. Lubuska policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących łamania ciszy wyborczej.

Od godziny 7:00 trwają Wybory Parlamentarne 2023 oraz referendum. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godzinie 21:00. W okręgu nr 8, który obejmuje całe województwo lubuskie, mieszkańcy wybiorą 12 posłów. Jeśli chodzi o Senat, to w tym przypadku region podzielono na trzy jednomandatowe okręgi. Listy z kandydatami publikowaliśmy już wcześniej: KLIKNIJ TUTAJ.

Wybory 2023 - Lubuska Policja otrzymała kilka zgłoszeń

Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze Stanisław Blonkowski poinformował, że do tej pory głosowanie w Lubuskiem przebiega bez zakłóceń.

Lubuska Policja odebrała natomiast kilka zgłoszeń dotyczących łamania ciszy wyborczej. Jak przekazuje mł. asp. Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, mundurowi przyjęli już zgłoszenia, które dotyczyły głównie rozwieszania czy ściągania banerów wyborczych. Wszystkie sprawy są wyjaśniane.

Przypominamy, że cisza wyborcza trwa do końca głosowania. Zabronione jest między innymi publikowanie sondaży czy agitowanie na rzecz kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie.

Przeczytaj też: Nie jesteś pewny gdzie jest twój lokal? Sprawdź w mObywatelu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u