Nie jesteś pewny gdzie jest twój lokal? Sprawdź w mObywatelu!

15 październik 2023
Autor: 
Nie jesteś pewny gdzie jest twój lokal? Sprawdź w mObywatelu! info.mobywatel.gov.pl

Nie wiesz, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy? Nie martw się, jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację mObywatel na swoim smartfonie.

Aplikacja mObywatel jest oficjalnym narzędziem Ministerstwa Cyfryzacji, które umożliwia dostęp do wielu usług publicznych za pomocą jednego kliknięcia. Możesz w niej m.in. wygenerować swój profil zaufany, sprawdzić swoje dane osobowe, zobaczyć swoją historię leczenia czy uzyskać informacje o swoich prawach obywatelskich.

Aplikacja jest bezpieczna, szybka i łatwa w obsłudze.

Krok po kroku jak znaleźć swój lokal wyborczy

Krok 1: Pobierz aplikację mObywatel ze sklepu Google Play lub App Store i zainstaluj ją na swoim urządzeniu.

Krok 2: Uruchom aplikację i zaloguj się za pomocą swojego profilu zaufanego lub numeru PESEL i kodu PIN.

Krok 3: Na ekranie głównym aplikacji wybierz opcję "Wybory" i następnie "Gdzie głosować?".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Krok 4: Aplikacja pokaże Ci adres i mapę z lokalizacją twojego lokalu wyborczego. Możesz też zobaczyć godziny otwarcia i zamknięcia lokalu oraz liczbę osób, które już zagłosowały.

Krok 5: Jeśli chcesz, możesz też sprawdzić listę kandydatów na posłów i senatorów w twoim okręgu wyborczym. Wystarczy, że wybierzesz opcję "Kto kandyduje?" i wpiszesz numer swojego okręgu lub skorzystasz z wyszukiwarki.

Krok 6: Gdy już wiesz, gdzie i na kogo głosować, udaj się do swojego lokalu wyborczego i oddaj swój głos. Pamiętaj, że musisz mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i podpisem. Zgodnie z uchwałą nr 211/2023 PKW z dnia 25 września w sprawie wytycznych dla obwodowych komisji wyborczych wyborca może okazać dowolny dokument i wymieniono, że oprócz zwykłego dowodu osobistego może być to także np. paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka oraz aplikacja mObywatel.

Krok 7: Po oddaniu głosu możesz sprawdzić wyniki wyborów w aplikacji mObywatel. Wybierz opcję "Wyniki" i zobacz, jak głosowali inni obywatele w twoim okręgu i w całym kraju.

Jak widzisz, aplikacja mObywatel to nie tylko sposób na znalezienie swojego lokalu wyborczego, ale też źródło wielu przydatnych informacji o wyborach i innych usługach publicznych. Jeśli jeszcze nie masz tej aplikacji, pobierz ją już dziś i korzystaj z jej możliwości. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Drugi początek. Wybory parlamentarne 2023 okiem profesora Sadurskiego

  Drugi początek. Wybory parlamentarne 2023 okiem profesora Sadurskiego

  Za nami wybory parlamentarne 2023. Ich wyniki rzucają nowe światło na funkcjonowanie państwa i społeczeństwa. W najnowszym odcinku naszego cyklu audycji "My Polacy," którą zatytułowaliśmy "Drugi początek", gościem był profesor Wojciech Sadurski, znakomity prawnik i politolog. Jego obecność na naszej antenie nie była przypadkowa.

 • Wybory 2023. Frekwencja do godziny 12 - jak głosują Lubuszanie?

  Wybory 2023. Frekwencja do godziny 12 - jak głosują Lubuszanie?

  Państwowa Komisja Wyborcza podała, że frekwencja w Polsce do godziny 12 w wyborach do Sejmu i Senatu w 2023 wyniosła 22,59%. Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania to 6 407 615. To lepszy wynik niż w poprzednich wyborach w 2019 roku, kiedy frekwencja do południa wyniosła 18,14%.

 • Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Cisza wyborcza to czas, w którym nie można prowadzić kampanii wyborczej ani wpływać na decyzje wyborców. Jest to zasada demokratycznego państwa prawa, która ma zapewnić wolne i uczciwe wybory.

 • Obserwatorium wyborcze

  Obserwatorium wyborcze

  W niedzielę 15 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Polacy w kraju i zagranicę dokonają wyboru 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

 • Głosujesz - decydujesz. Idź na wybory!

  Głosujesz - decydujesz. Idź na wybory!

  Do otwarcia lokali wyborczych pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Jeżeli nie wiesz gdzie znajduje się twój lokal skorzystaj z wyszukiwarki gov.pl.

 • Szymon Hołownia w Zielonej Górze

  Szymon Hołownia w Zielonej Górze

  Szymon Hołownia przyjechał do Zielonej Góry, aby wesprzeć lubuskie struktury w wyborczych zmaganiach, przede wszystkim numer 1 na liście Trzeciej Drogi, czyli Maję Nowak oraz generała Mirosława Różańskiego.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u