Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

14 październik 2023
Autor: 
Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

Cisza wyborcza to czas, w którym nie można prowadzić kampanii wyborczej ani wpływać na decyzje wyborców. Jest to zasada demokratycznego państwa prawa, która ma zapewnić wolne i uczciwe wybory.

Cisza wyborcza obowiązuje w Polsce od północy w sobotę przed dniem głosowania do godziny 21 w niedzielę, kiedy zamykane są lokale wyborcze. W tym czasie zabronione jest m.in. publikowanie sondaży, plakatowanie, rozdawanie ulotek, organizowanie wieców czy zachęcanie do głosowania na określonego kandydata lub komitet. Naruszenie ciszy wyborczej grozi karą grzywny do 5 tys. zł lub karą ograniczenia wolności.

Jak informuje młodszy aspirant Mateusz Sławek, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim w naszym regionie cisza wyborcza jest przestrzegana. Dotąd nie odnotowano żadnych przypadków jej łamania.

Dziennikarze portalu NEWSLUBUSKI.PL otrzymali film, na którym widać, jak jedna z kandydatek do Sejmu łamie ciszę wyborczą. Na nagraniu widać, jak pojazd z banerem wyborczym kandydatki przemieszcza sie po ulicach Zielonej Góry.  Zastanawiamy się, czy komisja wyborcza zajmie się tą sprawą i czy kandydatka poniesie jakieś konsekwencje. Nasz portal nie zamierza milczeć o takim nadużyciu. 

cisza wyborcza 1

Policja apeluje do wszystkich obywateli o respektowanie prawa i niepodejmowanie działań, które mogłyby zakłócić przebieg wyborów. Każdy, kto zauważy naruszenie ciszy wyborczej, powinien zgłosić to na numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu znowu zagości w naszych domach na święta. Ta kultowa komedia nie traci na popularności mimo upływu lat. Co sprawia, że tak chętnie oglądamy przygody małego Kevina, który zostaje sam w domu i musi stawić czoła dwóm nieudolnym włamywaczom?

 • Drugi początek. Wybory parlamentarne 2023 okiem profesora Sadurskiego

  Drugi początek. Wybory parlamentarne 2023 okiem profesora Sadurskiego

  Za nami wybory parlamentarne 2023. Ich wyniki rzucają nowe światło na funkcjonowanie państwa i społeczeństwa. W najnowszym odcinku naszego cyklu audycji "My Polacy," którą zatytułowaliśmy "Drugi początek", gościem był profesor Wojciech Sadurski, znakomity prawnik i politolog. Jego obecność na naszej antenie nie była przypadkowa.

 • Wybory 2023. Frekwencja do godziny 12 - jak głosują Lubuszanie?

  Wybory 2023. Frekwencja do godziny 12 - jak głosują Lubuszanie?

  Państwowa Komisja Wyborcza podała, że frekwencja w Polsce do godziny 12 w wyborach do Sejmu i Senatu w 2023 wyniosła 22,59%. Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania to 6 407 615. To lepszy wynik niż w poprzednich wyborach w 2019 roku, kiedy frekwencja do południa wyniosła 18,14%.

 • Nie jesteś pewny gdzie jest twój lokal? Sprawdź w mObywatelu!

  Nie jesteś pewny gdzie jest twój lokal? Sprawdź w mObywatelu!

  Nie wiesz, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy? Nie martw się, jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację mObywatel na swoim smartfonie.

 • Obserwatorium wyborcze

  Obserwatorium wyborcze

  W niedzielę 15 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Polacy w kraju i zagranicę dokonają wyboru 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

 • Szymon Hołownia w Zielonej Górze

  Szymon Hołownia w Zielonej Górze

  Szymon Hołownia przyjechał do Zielonej Góry, aby wesprzeć lubuskie struktury w wyborczych zmaganiach, przede wszystkim numer 1 na liście Trzeciej Drogi, czyli Maję Nowak oraz generała Mirosława Różańskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u