Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

14 październik 2023
Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

Cisza wyborcza to czas, w którym nie można prowadzić kampanii wyborczej ani wpływać na decyzje wyborców. Jest to zasada demokratycznego państwa prawa, która ma zapewnić wolne i uczciwe wybory.

Cisza wyborcza obowiązuje w Polsce od północy w sobotę przed dniem głosowania do godziny 21 w niedzielę, kiedy zamykane są lokale wyborcze. W tym czasie zabronione jest m.in. publikowanie sondaży, plakatowanie, rozdawanie ulotek, organizowanie wieców czy zachęcanie do głosowania na określonego kandydata lub komitet. Naruszenie ciszy wyborczej grozi karą grzywny do 5 tys. zł lub karą ograniczenia wolności.

Jak informuje młodszy aspirant Mateusz Sławek, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim w naszym regionie cisza wyborcza jest przestrzegana. Dotąd nie odnotowano żadnych przypadków jej łamania.

Dziennikarze portalu NEWSLUBUSKI.PL otrzymali film, na którym widać, jak jedna z kandydatek do Sejmu łamie ciszę wyborczą. Na nagraniu widać, jak pojazd z banerem wyborczym kandydatki przemieszcza sie po ulicach Zielonej Góry.  Zastanawiamy się, czy komisja wyborcza zajmie się tą sprawą i czy kandydatka poniesie jakieś konsekwencje. Nasz portal nie zamierza milczeć o takim nadużyciu. 

cisza wyborcza 1

Policja apeluje do wszystkich obywateli o respektowanie prawa i niepodejmowanie działań, które mogłyby zakłócić przebieg wyborów. Każdy, kto zauważy naruszenie ciszy wyborczej, powinien zgłosić to na numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u