Minister o sieci szpitali (ZDJĘCIA)

10 czerwiec 2017
Autor: 

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł odwiedził w piątek 9 czerwca nasze województwo. Podczas spotkania z dziennikarzami w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. szeroko omówił temat podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tak zwanej sieci szpitali.

Prace nad ustawą trwały od początku kadencji obecnego rządu. Podpisana została 13 kwietnia przez prezydenta Andrzeja Dudę. Obecnie ministerstwo zdrowia przygotowuje się intensywnie do wprowadzenia w nowym kształcie od 1 października 2017 r.

- Wychodzimy do pacjenta, dotychczasowy kształt systemu opieki zdrowotnej zostanie istotnie zmodyfikowany z korzyścią dla Polaków. Polacy są niezadowoleni z funkcjonowania służby zdrowia i chodzi tu zarówno o pacjentów jak i pracowników placówek medycznych. Ta ustawa ma to zmienić.- mówił minister Radziwiłł.

Ustawa tworząca tzw. sieć szpitali wprowadza nowe rozwiązania, które usprawnią udzielanie świadczeń przez szpitale, przychodnie i poprawią dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

- W ramach sieci szpitali chcemy, żeby pacjent mógł się czuć "zaopiekowany" w całości, a nie miał oferowane pojedyncze procedury medyczne, które są od siebie oderwane - podkreśla Minister Zdrowia.

W konferencji prasowej udział wziął także Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wicewojewoda Robert Paluch oraz p.o. Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Piotr Bromber.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u