Burmistrz Szprotawy Mirosław G. zatrzymany przez CBA

23 październik 2019
(47 głosów)
Autor: 
Burmistrz Szprotawy Mirosław G. Zatrzymany Przez CBA Urząd Miasta Szprotawa

Jak podaje redakcja Moja Zielona Góra, dziś około godziny 13-14 został zatrzymany burmistrz Szprotawy Mirosław G. Zatrzymania dokonała grupa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze CBA pojawili się w mieście w zmożonej sile. Jedna wyprowadziła z Ratusza burmistrza Mirosława G., natomiast druga zawitała do jednego ze szprotawskich banków.

Z ustaleń portalu Moja Zielona Góra wynika, że Mirosław G. oprócz działalności polityczno-samorządowej prowadził też własny biznes i zatrzymanie może dotyczyć właśnie spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz pozyskiwania środków unijnych na inwestycje i rozwój swojej firmy. Zatrzymanie Mirosława G. może mieć również związek z szeroko zakrojoną akcją CBA, w ramach której kilka dni temu doszło do dwóch zatrzymań biznesmenów z Dolnego Śląska.

Mirosław G. został burmistrzem Szprotawy w 2018 roku. W dogrywce wyborczej pokonał Józefa Rubachę, ubiegającego się o reelekcję. Różnica głosów wynosiła 342 głosy.

Do sprawy wrócimy w najbliższym czasie.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u