Lubuscy strażacy cały czas dowożą seniorów na szczepienia przeciwko COVID-19 (ZDJĘCIA)

14 luty 2021
Autor: 
Lubuscy strażacy dowożą seniorów na szczepienia Fot. KM PSP Gorzów Wlkp.

Strażacy z województwa lubuskiego czynnie włączyli się w akcję transportu seniorów do punktów szczepień przeciwko COVID-19. Pomaga Państwowa Straż Pożarna, jak i jednostki ochotnicze, które otrzymają od rządu po 5000 złotych.

W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy z całej Polski dowożą seniorów do punktów szczepień. Na pomoc mogą liczyć osoby, które nie mogą dotrzeć do nich samodzielnie. W transportach pomagają głównie Ochotnicze Straże Pożarne, jednak często wspiera ich też Państwowa Straż Pożarna.

Warto podkreślić, że jednostki OSP za zaangażowanie się w proces dowożenia, otrzymają dofinansowanie od państwa w wysokości 5000 złotych. Pieniądze będą mogli przeznaczyć na zakup niezbędnego wyposażenia.

Gorzów Wielkopolski

- W ostatnich dniach funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP przygotowywali ulotki informacyjne na temat szczepień. Te zostały rozdysponowane do okolicznych gmin a stamtąd do każdego gospodarstwa domowego - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik strażaków w Gorzowie Wielkopolskim.

Ponadto zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy współpracy Domu Pomocy Społecznej pomógł dotrzeć na szczepienie 85-letniemu mężczyźnie. Senior poruszający się na wózku inwalidzkim bezpiecznie dotarł do przychodni oraz wrócił do domu.

Powiat żarski

Po otrzymaniu informacji od gminnych koordynatorów do spraw szczepień pomocą służą m.in. jednostki OSP z Jasienia, Brodów i Łęknicy. Ochotnicy kilkukrotnie pomagali już seniorom w przewiezieniu na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Fot. KM PSP Gorzów Wlkp., OSP Jasień

Przeczytaj też: Rzepin: Ugaszą pożar, pomogą przy wypadku, ale i... ściągną obrączkę z palca


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u