Gmina Świdnica walczy ze smogiem. Dofinansuje wymianę "kopciucha"

15 luty 2021
Gmina Świdnica dofinansuje wymianę "kopciucha" Redakcja

Gmina Świdnica koło Zielonej Góry zachęca mieszkańców do korzystania ze wsparcia finansowego na zmianę systemu ogrzewania na przyjazny środowisku. W tym roku zarezerwowano na ten cel 50 tysięcy złotych.

Jeśli więc wciąż palisz węglem i masz stary piec, to zatruwasz siebie, swoją rodzinę oraz sąsiadów. Warto pomyśleć o wymianie, bo różnice w cenie między ogrzewaniem na węgiel a ekologicznymi źródłami ciepła są coraz mniejsze. Dodatkowo komfort po likwidacji pieca jest zdecydowanie większy.

Do wymiany "kopciuchów" zachęca m.in. gmina Świdnica, która w budżecie na 2021 rok zarezerwowała 50 tysięcy na ten cel. Właśnie ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów.

Jak informuje samorząd, pomoc będzie udzielana na kotły gazowe, na paliwo stałe, olejowe, elektryczne, biomasę oraz pompy ciepła. Mogą być też panele fotowoltaiczne, ale tylko, gdy mieszkaniec posada jeden z wcześniej wymienionych systemów ogrzewania.

Dotacja będzie przydzielana w maksymalnej wysokości 50% poniesionych kosztów zakupu pieca, jednak nie więcej, niż 5 tysięcy złotych. Kompletne i prawidłowo wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Świdnica w terminie od 15 lutego do 15 kwietnia 2021. W przypadku pytań lub wątpliwości, informacji udzielają pracownicy Referatu Gospodarki i Rozwoju pod numerem 68 327 31 15 wew. 126 lub wew. 140.

Szczegółowe informacje i wnioski na stronie: "Wymiana pieca"

Przeczytaj też: Pijany malował graffiti w Zielonej Górze. Policja zatrzymała 24-latka na gorącym uczynku (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u