Rusza rehabilitacja dla osób po przebytym zakażeniu koronawiursem

17 luty 2021
Rusza rehabilitacja dla osób po przebytym zakażeniu koronawiursem Fot. lubuskie.pl

W marcu rusza rehabilitacja po-covidowa w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu. Długość pobytu w ramach rehabilitacji stacjonarnej pulmonologicznej trwa 3 tygodnie.

- Pandemia COVID-19 to ogromne wyzwanie dla całej służby zdrowia. Poza bieżącymi działaniami, mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ważna jest również pomoc dla osób, które przebyły już tę chorobę i borykają się z jej uciążliwymi skutkami. Dlatego tak istotna jest rehabilitacja pacjentów z problemami ze strony układu oddechowego – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pacjenci z ciężką i bardzo ciężką postacią choroby stanowią ok. 20 proc. wszystkich zdiagnozowanych przypadków. Mają zaburzenia czynności układu oddechowego oraz problemy z kończynami po zakończeniu hospitalizacji. Pacjenci po przebytym COVID-19 mogą charakteryzować się następującymi objawami:

  • zła kondycja fizyczna,
  • duszności po aktywności fizycznej,
  • problemy w prawidłowym funkcjonowaniu w społeczeństwie,
  • zaburzenia psychiczne, takie jak zespół stresu pourazowego.

Dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19, Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu realizuje rehabilitację w ramach prowadzonej w szpitalu rehabilitacji pulmonologicznej poszerzonej o zabiegi i ćwiczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów, którzy chorobę przechodzili bardzo różnie i różne odczuwają jej skutki.

Łącznie w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej szpital posiada 35 łóżek, w obiekcie, zlokalizowanym w kompleksie leśno-parkowym, który wykorzystywany jest do prowadzenia w formie plenerowej ćwiczeń i zabiegów terapeutycznych. Sprzyja temu mikroklimat rzeki Ilanki, bardzo korzystny w leczeniu i rehabilitacji schorzeń pulmonologicznych.

Długość pobytu w ramach rehabilitacji stacjonarnej pulmonologicznej trwa 3 tygodnie. Rehabilitacja może być powtarzana w odstępach np. półrocznych, w zależności od potrzeb pacjenta. Choroby płuc najczęściej są przewlekłe i wymagają stałego leczenia, w tym także rehabilitacji minimum 1 raz w roku.

Co zrobić, aby zostać przyjętym na oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Warunkiem przyjęcia do oddziału rehabilitacji pulmonologicznej stacjonarnej jest:

  • Uzyskanie skierowania na rehabilitację pulmonologiczną wystawionego przez lekarza: oddziału pulmonologicznego, gruźlicy i chorób płuc, chirurgii klatki piersiowej, kardiologii, laryngologii, chorób wewnętrznych, alergologii, onkologii, poradni gruźlicy i chorób płuc, rehabilitacji, alergologii, chirurgii klatki piersiowej, a następnie przesłanie do szpitala drogą mailową na adres: w.włTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pocztą tradycyjną

lub

  • Uzyskanie skierowania do poradni chorób płuc wystawionego przez lekarza rodzinnego, następnie przesłanie e-skierowania do szpitala drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pocztą tradycyjną.

Pielęgniarka koordynująca przyjęcia pacjentów: Ewa Góral, tel. 605 843 096

Źródło: lubuskie.pl


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.