Ptasia grypa w Trzebiechowie. Zwołano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego!

17 luty 2021
Ptasia grypa w Trzebiechowie. Zwołano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego! Fot. Pixabay.com

Ptasia grypa wykryta w jednym z gospodarstw w Trzebiechowie. To kolejny przypadek wykryty w województwie lubuskimolejny przypadek wykryty w województwie lubuskim oraz pierwszy w powiecie zielonogórskim w 2021 roku!

W związku z wykryciem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie jednego z gospodarstw w Trzebiechowie podjęto decyzję o zwołaniu posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które prowadził Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz. Podczas spotkania poruszono również temat aktualnej i prognozowanej sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej oraz potencjale przewidzianym do ewentualnych działań ratowniczych związanych z powodzią, w tym ewakuacji i zabezpieczenia podstawowych potrzeb ludności.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Zielonogórskiego, wójtowie oraz burmistrzowie gmin Powiatu Zielonogórskiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii Pani Natalia Wojniusz oraz wszyscy członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Lekarz Weterynarii przedstawił plan zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków w obszarze zapowietrzonym i zagrożonym. Wytyczono obszar zagrożony w promieniu 10 kilometrów od miejscowości Trzebiechów.

Ptactwo znajdujące się w obszarze zagrożonym musi zostać niezwłocznie zamknięte. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.