Zbiórka pieniędzy na sprzęt dla wybitnego chirurga w Zielonej Górze!

27 luty 2021
Zbiórka pieniędzy na sprzęt dla wybitnego chirurga w Zielonej Górze! Redakcja

Fundacja Chirurgii i Onkologii Polskiej im. Pawła Murawy gromadzi środki na zakupy najnowocześniejszego sprzętu medycznego wykorzystywanego przy leczeniu raka i bezpłatne użyczanie go szpitalom w całej Polsce.

Sprzęt, który zakupi fundacja trafia w ręce wybitnego chirurga – profesora Dawid Murawy, ordynatora Chirurgii w Zielonej Górze oraz jego załogi. Dzięki pozyskanym funduszom fundacja będzie także szkolić młodych chirurgów onkologicznych, którzy będą wysyłani do najlepszych ośrodków na całym świecie, by tam pogłębiać swoją wiedzę pod okiem wybitnych specjalistów z dziedzin onkologicznych.

Fundacja wyznaczyła sobie kolejny cel. To zakup ultra nowoczesnego urządzenia do dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej w hipertermii – Combat Medical PRS+ Hipec. Cena zestawu to około 275.000,00 złotych.

Ten najbardziej zaawansowany technicznie wariant tego urządzenia może uratować setki pacjentów z nowotworami przerzutowym w obrębie jamy brzusznej – żołądka, trzustki, jajników, otrzewnej. Szczególnie dotyczy to pacjentów, u których nie można już zastosować standardowych operacji onkologicznych. Niestety standardowa chemioterapia nie jest skuteczna w takich przypadkach.

Źródło: Fundacja CHOP


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.