Zielona Góra: Kolejne drzewa idą pod piłę. Teraz na rozbudowę cmentarza (MAPA)

03 marzec 2021
Autor: 
Zielona Góra: Kolejne drzewa idą pod piłę Redakcja

Już wkrótce rozpocznie się rozbudowa cmentarza w Zielonej Górze. Wcześniej odbędzie się jednak wycinka drzew. Pod piłę pójdzie ponad 1,4 hektara lasu.

Nowy cmentarz przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze zajmuje obecnie powierzchnię około 6 hektarów. Wkrótce nekropolia powiększy się o kolejny teren. Wcześniej trzeba jednak wyciąć okoliczne drzewa.

Zielonogórski Zakład Usług Miejskich, który zarządza cmentarzami w mieście, prowadził już rozmowy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Leśnicy zezwolili na trwałe wyłączenie z produkcji leśnej dokładnie 1,4266 hektarów powierzchni.

Drzewa pójdą pod piłę już w najbliższy piątek, 5 marca. Poniżej publikujemy mapę wycinki.

Fot. UM ZG

Przeczytaj też: Ewakuacja szkoły w Świdnicy koło Zielonej Góry. "Zgłoszenie o ładunku wybuchowym" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.