Zielona Góra: Kierowcy omijali progi zwalniające jadąc środkiem jezdni. Problem naprawiono!

03 marzec 2021
Zielona Góra: Kierowcy omijali progi zwalniające jadąc środkiem jezdni. Problem naprawiono! Redakcja

Między progi zwalniające na ulicy Wiśniowej zamontowano tablice uchylne. Kierowcy nie pojadą już środkiem jezdni.

Progi zwalniające zamontowane przy przejściu dla pieszych na ulicy Wiśniowej w Zielonej Górze miały poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcy mieli w tym miejscu przestrzegać obowiązującego ograniczenia prędkości do 20 kilometrów na godzinę. Niestety, do poprawy bezpieczeństwa nie doszło, a kierowcy sprytnie omijali progi zwalniające, jadąc środkiem jezdni! 

Szybkie rozwiązanie problemu

Po nagłośnieniu sprawy, między progi zwalniające zamontowano specjalne tablice uchylne. Znaki tego typu stosowane są w celu rozdzielenia pasów przeciwbieżnych na drogach i charakteryzują się dobrą widocznością w nocy oraz odpornością przed uszkodzeniem. Kierowcy nie pojadą już środkiem jezdni.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.