Nowa Sól stawia na Odrę! "To nowy rozdział turystyki wodnej" (FILM)

11 marzec 2021
Autor: 
Nowa Sól stawia na Odrę! "To nowy rozdział turystyki wodnej" Redakcja

Nowa Sól wykupiła udziały w statku Laguna, który kursuje po Odrze. Podpisano też list intencyjny w sprawie dalszego rozwoju turystyki wodnej w Lubuskiem.

Dotychczas operatorem statków Laguna i Zefir było Stowarzyszenie Odra dla Turystów. Jego misja wraz z zakończeniem się unijnego projektu dobiegła końca.

W trakcie rejsów statki przewiozły kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety poziom Odry na odcinku Sulechów - Kostrzyn nad Odrą spowodował, że nie można było uprawiać turystyki wodnej w dotychczasowym wymiarze. I tak wycieczkowiec Zefir wkrótce zostanie sprzedany.

Wykup Laguny i list intencyjny

W środę, 10 marca, prezydent Nowej Soli Jacek Milewski podpisał umowę na wykup udziałów w statku Laguna od gmin Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Sulechów, Bytom Odrzański oraz Krosno Odrzańskie. Łącznie było to 2 miliony 125 tysięcy złotych.

- Statek Laguna będzie od dziś 100-procentową własnością miasta. Odra ma swój potencjał i bezwzględnie trzeba z niego korzystać w interesie mieszkańców - podkreślał włodarz Nowej Soli.

Drugim elementem spotkania było podpisanie listu intencyjnego w sprawie dalszego rozwijania turystyki na Odrze. Dzięki temu Laguna będzie teraz pływać na odcinku od Głogowa do portu w zielonogórskiej Krępie. Po drodze zatrzyma się jeszcze na terenie gminy Sulechów.

- To duży i mocny głos w naszej walce o poprawę żeglowności na Odrze, bo jest tutaj co robić. Na szczęście nasz odcinek jest dość dobry, ale też wymaga sporych nakładów finansowych. O to będziemy też starać się walczyć w Warszawie. Mamy ambitne plany - mówi Łukasz Kozłowski z nowosolskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Przeczytaj też: Autobus MZK potrącił kobietę w Zielonej Górze. "Weszła na czerwonym"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.