Czy testy z dyskontu są wiarygodne? Rozmowa z lekarzem POZ (FILM)

17 marzec 2021
Czy testy z dyskontu są wiarygodne? Rozmowa z lekarzem POZ (FILM) Redakcja

Od poniedziałku w jednym z marketów można kupić certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2

O dyskontowych testach na przeciwciała COVID-19 pisały i mówiły już chyba wszystkie media. Mimo to w Zielonej Górze testy rozchodziły się świeże bułeczki. Nam udało się kupić je dopiero w trzecim markecie.

W ocenie lekarza Krzysztofa Radkiewicza z zielonogórskiej lecznicy „Zacisze” najlepszym i najbardziej profesjonalnym testem jest wymaz PCR. Test szybki, kupiony we własnym zakresie może prowadzić do sytuacji zniknięcia części chorych, ponieważ oni będą mieli mniej lub bardziej wiarygodną informację, że są chorzy i albo nie zgłoszą się do lekarza, albo będą na samoizolacji bezzasadnie.

Każdy test przeznaczony do użytku domowego musi zostać zweryfikowany rozmowa z lekarzem POZ i wykonaniem testu o dużej wiarygodności.


APLIKACJA MOBILNA PORTALU NEWSLUBUSKI.PL - Pobierz teraz i bądź na bieżąco - KLIKNIJ TUTAJ

Aplikacja mobilna na telefon


Ostatnie dni to wzrost zakażeń i zgonów na Covid-19. W okresie od 9 do 15 marca odnotowaliśmy o 30% zachorowań i blisko o 25% zgonów więcej niż w poprzednim tygodniu. – To niepokojące wyniki. Mamy dynamiczny wzrost, zdecydowane przyspieszenie w stosunku do tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach – informuje minister zdrowia Adam Niedzielski. – Będziemy uważnie się przyglądali, co będzie działo się dalej. Kolejne nasze kroki będą podyktowane dynamiką wzrostu zakażeń w ciągu kilku najbliższych dni – dodaje minister Niedzielski.

Minister dodał także, że sieci handlowe powinny się zastanowić nad konsekwencjami swoich decyzji, które mogą doprowadzić do tego, że ludzie chorzy będą gremialnie udawać się do dyskontu po testy.

Jeśli podejrzewamy u siebie Covid-19 a mamy utrudniony kontakt ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu możemy wypełnić formularz online. Na podstawie przekazanych danych, dowiemy się, czy kwalifikujemy się na test, czy też nie. 

Przeczytaj także: W Biedronce kupimy test na koronawirusa! Ile będzie kosztował?

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.