Czy testy z dyskontu są wiarygodne? Rozmowa z lekarzem POZ (FILM)

17 marzec 2021
Autor: 
Czy testy z dyskontu są wiarygodne? Rozmowa z lekarzem POZ (FILM) Redakcja

Od poniedziałku w jednym z marketów można kupić certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2

O dyskontowych testach na przeciwciała COVID-19 pisały i mówiły już chyba wszystkie media. Mimo to w Zielonej Górze testy rozchodziły się świeże bułeczki. Nam udało się kupić je dopiero w trzecim markecie.

W ocenie lekarza Krzysztofa Radkiewicza z zielonogórskiej lecznicy „Zacisze” najlepszym i najbardziej profesjonalnym testem jest wymaz PCR. Test szybki, kupiony we własnym zakresie może prowadzić do sytuacji zniknięcia części chorych, ponieważ oni będą mieli mniej lub bardziej wiarygodną informację, że są chorzy i albo nie zgłoszą się do lekarza, albo będą na samoizolacji bezzasadnie.

Każdy test przeznaczony do użytku domowego musi zostać zweryfikowany rozmowa z lekarzem POZ i wykonaniem testu o dużej wiarygodności.


APLIKACJA MOBILNA PORTALU NEWSLUBUSKI.PL - Pobierz teraz i bądź na bieżąco - KLIKNIJ TUTAJ

Aplikacja mobilna na telefon


Ostatnie dni to wzrost zakażeń i zgonów na Covid-19. W okresie od 9 do 15 marca odnotowaliśmy o 30% zachorowań i blisko o 25% zgonów więcej niż w poprzednim tygodniu. – To niepokojące wyniki. Mamy dynamiczny wzrost, zdecydowane przyspieszenie w stosunku do tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach – informuje minister zdrowia Adam Niedzielski. – Będziemy uważnie się przyglądali, co będzie działo się dalej. Kolejne nasze kroki będą podyktowane dynamiką wzrostu zakażeń w ciągu kilku najbliższych dni – dodaje minister Niedzielski.

Minister dodał także, że sieci handlowe powinny się zastanowić nad konsekwencjami swoich decyzji, które mogą doprowadzić do tego, że ludzie chorzy będą gremialnie udawać się do dyskontu po testy.

Jeśli podejrzewamy u siebie Covid-19 a mamy utrudniony kontakt ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu możemy wypełnić formularz online. Na podstawie przekazanych danych, dowiemy się, czy kwalifikujemy się na test, czy też nie. 

Przeczytaj także: W Biedronce kupimy test na koronawirusa! Ile będzie kosztował?

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Zamyka się kultowa restauracja w centrum Zielonej Góry

  Zamyka się kultowa restauracja w centrum Zielonej Góry

  - Gościliśmy Was u nas przez wiele lat, poznaliśmy mnóstwo fantastycznych osób przez ten czas i byliśmy świadkami wielu wzruszających momentów z Waszego życia -piszą właściciele popularnego lokalu i żegnają się ze swoimi klientami.

 • Do przychodni, szpitala i sanatorium bez wyniku testu na koronawirusa

  Do przychodni, szpitala i sanatorium bez wyniku testu na koronawirusa

  Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził zmiany dotyczące realizacji świadczeń u osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oraz procedury wykonywania testu diagnostycznego.

 • Płakała, a ja nie mogłem nic zrobić (FILM)

  Płakała, a ja nie mogłem nic zrobić (FILM)

  Zielonogórski poseł Jerzy Materna osiem miesięcy temu trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Jego stan był bardzo ciężki ale udało mu się pokonać chorobę. Śmierć zabrała jego żonę. 

 • Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym

  Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym

  Sytuacja covidowa w województwie lubuskim jest stabilna i nie ma nadzwyczajnych zdarzeń, które mogłyby zagrażać Lubuszanom. Pomimo tego oddział covidowy zielonogórskiego szpitala powiększy się Oddział Zakaźny.

 • Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych

  Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych

  Pracownicy i ochrona codziennie apelują, aby w ramach dbałości o bezpieczeństwo stosować prawidłowo maseczki ochronne zarówno w sklepach, jak i na terenie całej galerii. Wiele jednak zależy od poczucia odpowiedzialności każdej z osób odwiedzających centrum. Apelujemy o wspólną odpowiedzialność szczególnie w okresie świątecznych zakupów.

 • Prace na placu budowy STOP SHOP Zielona Góra rozpoczęte

  Prace na placu budowy STOP SHOP Zielona Góra rozpoczęte

  Po otrzymaniu pozwolenia na budowę STOP SHOP Zielona Góra, IMMOFINANZ – właściciel tej marki parków handlowych wybrał firmę MIRBUD S.A. jako generalnego wykonawcę dla tego projektu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u