Lubuscy leśnicy posadzą ponad 22 miliony drzew. Ruszyło wiosenne odnowienie lasu

27 marzec 2021
Autor: 
Lubuscy leśnicy posadzą ponad 22 miliony drzew Redakcja

Wraz z początkiem wiosny w Lubuskiem rusza proces odnowienia. Leśnicy z południa regionu planują obsadzić młodymi sadzonkami ponad 3 tysiące hektarów lasów.

Na terenie dwudziestu nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze rozpoczęła się "kampania odnowieniowa". Nowe sadzonki zastąpią drzewa wycięte w ubiegłym roku. Średnio liczy się, że 10 młodych drzew sadzi się w miejscu wyciętego, dojrzałego do wyrębu drzewa.

W 2021 roku leśnicy z południowej części województwa lubuskiego planują posadzić ponad 22 799 550 drzew. Przeszło 35% będą stanowić gatunki liściaste, w tym 441,5 tys. drzew miododajnych sadzonych z myślą o pszczołach i w celu zwiększania bioróżnorodności.

- Na terenie nadleśnictw zielonogórskiej dyrekcji Lasów Państwowych, do odnowienia, leśnicy przeznaczyli powierzchnię o areale 3217 hektarów, a około 90 hektarów powierzchni lasów zostanie odnowionych naturalnie samosiewem - informuje Ewelina Fabiańczyk, rzecznik dyrekcji.

Przeczytaj też: W gminie Świdnica komisarz rządzi dalej. Wybory wójta znów przesunięte


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.