Zielona Góra: Niejedno auto uderzyło tu w płot. Teraz postawiono aktywne znaki (ZDJĘCIA)

28 marzec 2021
Autor: 
Niejedno auto uderzyło tu w płot - postawiono aktywne znaki Redakcja

"Słynny" zakręt na zielonogórskim Jędrzychowie znany jest przez wiele osób. Masa kierowców zniszczyła tu swoje auto. Teraz pojawiło się tam aktywne oznakowanie.

Ostry zakręt na ulicy Jędzychowskiej w Zielonej Górze często dawał się we znaki wielu kierowcom. Wielokrotnie samochody wypadały tu z trasy, a jazdę kończyły na płocie pobliskiej posesji. Przyczyna zwykle była jedna - nadmierna prędkość.

Nowe znaki

W ostatnich dniach w pobliżu newralgicznego miejsca postawiono aktywne oznakowanie. Jest bardzo podobne do tego, które można spotkać m.in. na drodze krajowej nr 27 zwaną przed laty "trasą śmieci".

Teraz gdy specjalna kamera wykryje ruch, automatycznie uruchamiają się lampy ostrzegawcze w znakach. Dzięki temu są one lepiej widoczne dla kierowców. Całość zasilana jest z paneli słonecznych.

Czy będzie bezpieczniej? To okaże się już wkrótce...

Przeczytaj też: Wietrzna sobota. Strażacy z powiatu zielonogórskiego usuwali powalone drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.