Zielona Góra: Koniec remontu dróg. Linia 44 wraca na osiedle Kwiatowe

31 marzec 2021
Autor: 
Zielona Góra: Linia 44 wraca na osiedle Kwiatowe Redakcja

MZK Zielona Góra wraca na osiedle Kwiatowe w Zielonej Górze. Pierwsze kursy już od 1 kwietnia.

Autobus linii nr 44 skończył obsługiwać osiedle Kwiatowe na zielonogórskim Jędrzychowie wraz z początkiem marca. MZK Zielona Góra tłumaczyło, że decyzja była spowodowana złym stanem ulic Liliowej i Mieczykowej.

Zmiana była sporym utrudnieniem dla ludzi, bo każdy musiał przejść na najbliższy przystanek odcinek około 1 kilometra. Kłopot mieli przede wszystkim seniorzy. Brak przystanku w pobliżu domu oznaczał dla nich trudności m.in. w dotarciu do apteki czy lekarza.

Mieszkańcy Jędrzychowa głośno sprzeciwiali się decyzji MZK. Stworzyli również petycję, pod którą zebrali około 800 podpisów.

Linia 44 znów przyjedzie na osiedle Kwiatowe

Dziś Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował, że zakończyły się prace drogowe związane z naprawą nawierzchni. Tym samym od czwartku, 1 kwietnia, przywrócona zostaje obsługa komunikacyjna osiedla Kwiatowego.

Przeczytaj też: Nietypowy samolot krążył nad Zieloną Górą. Co to za loty?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.