Wyprawa „Cycling Recycling”

29 lipiec 2016
Autor: 
Pixabay

2 sierpnia do Nowej Soli zawita wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który przygotował niezwykły projekt edukacji ekologicznej.

 Wyjątkowa wyprawa rowerowa pt. „Cycling Recycling”, to ponad 2 tysiące kilometrów i kilkadziesiąt miejscowości. Jest to akcja informacyjna i edukacyjna, zachęcająca do przyjaznych środowisku zachowań, w tym zbiórki i recyklingu elektroodpadów i baterii. Dodatkowo w 10 wybranych miastach będą zorganizowane akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz konferencje prasowe. Wyprawa rozpoczyna się we Wrocławiu 1 sierpnia, tu też planowana jest meta - 21 sierpnia.

„Cycling Recycling” ma charakter otwarty, to znaczy na dowolnych jej odcinkach można się dołączyć i wspólnie przejechać wybraną trasę. W ramach projektu rusza także w całej Polsce akcja bezpłatnego odbierania dużych elektrośmieci np: lodówek, kuchenek, pralek i zmywarek.

2 sierpnia we wtorek ekolog przyjedzie na swoim rowerze do Nowej Soli. W tym dniu w godzinach 10:00-12:00 przy ul. Ciepielowskiej 9 odbędzie się zbiórka elektroodpadów i baterii. Dla mieszkańców przygotowane są drobne ekogadżety, np. rowerowe lampki, czapeczki, opaski odblaskowe, które będą rozdawane za przynoszone duże elektroodpady. Z Dominikiem Dobrowolskim będzie można spotkać się w Nowej Soli na konferencji prasowej o godz. 10:00 . Następnie rowerzysta ruszy w dalszą podróż  i około godz. 13.00 będzie przejeżdżał przez Zieloną Górę. Dominik mieszkańców Zielonej Góry do wspólnej jazdy w kierunku Sulechowa i Świebodzina.

Trasa wyprawy „Cycling Recycling” wygląda następująco

Poland map

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u