Wkrótce ruszy budowa ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu DK27 koło Wilkanowa

02 kwiecień 2021
Autor: 
Podpisano umowę na budowę ronda na DK27 Fot. GDDKiA

GDDKiA Zielona Góra podpisało umowę na budowę ronda na drodze krajowej nr 27 koło Wilkanowa (gmina Świdnica). Koszt? Ponad 5,4 milionów złotych.

Skrzyżowanie krajowej "27" pod Wilkanowem to miejsce, gdzie często dochodzi do wypadków i kolizji drogowych. Do większości incydentów doprowadzają kierowcy, którzy ignorują znaki "stop" ustawione od Wilkanowa i Słonego. Dodatkowo jadący DK27 nie zawsze poruszają się z przepisową prędkością.

Będzie rondo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze podpisała już umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu. Przetarg wygrała firma Eurovia Polska, która wyceniła prace na ponad 5,4 mln. zł. Wykonawca będzie miał 8 miesięcy na zakończenie robót (z wyłączeniem okresu zimowego od 15.12 do 15.03).

- Rondo zostanie wyposażone w urządzenia związane z bezpieczeństwem oraz oświetlenie drogowe, poprawiające widoczność. Przebudowane zostaną systemy odwodnień, sieci gazowej i światłowodowej oraz wybudowany zostanie nowy kanał technologiczny. Powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż drogi powiatowej - informuje zielonogórski oddział GDDKiA.

Plac budowy zostanie przekazany już wkrótce. W trakcie prowadzonych prac kierowcy mogą spodziewać się czasowych ograniczeń prędkości, odcinkowych zwężeń jezdni oraz wahadłowej organizacji ruchu.

Przeczytaj też: Nietypowy samolot krążył nad Zieloną Górą. Co to za loty?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.