Billboardowy "atak" na marszałka. "Wzywamy do usunięcia i przeproszenia"

12 kwiecień 2021

Przed Urzędem Miasta Zielona Góra stanął billboard. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie jego treść. Na szyldzie skierowanym w stronę Urzędu Marszałkowskiego czytamy: "Marszałek nie dba o bezpieczeństwo rowerzystów?".

Marszałek odnosi się do billboardu

Tuż po godzinie 10:00 Marszałek Elżbieta Anna Polak podczas briefingu prasowego odniosła się do treści plakatu. Zaznaczyła, że to pomówienie a sam billboard jest szkalujący.

- Ten billboard stawia w złym świetle nie tylko Marszałka, ale całe Województwo Lubuskie i szkodzi naszemu dobremu wizerunkowi - mówiła Elżbieta Anna Polak. - Treści zawarte na nim to perfidne kłamstwo i zniesławienie. To pomówienie wyczerpuje artykuł 212 KK dlatego kierujemy wezwanie do usunięcia billboardu, przeproszenia Marszałka i Województwa Lubuskiego.

Urząd Marszałkowski wystąpił do właściciela posesji, czyli Urzędu Miasta Zielona Góra, na którym stoi billboard o ujawnienie danych właściciela billboardu.

- Treści, które przedstawia billboard to absolutne kłamstwo - dodaje poseł Waldemar Sługocki. - Od początku istnienia samorządu Województwa Lubuskiego realizowane są inwestycje mające na celu podniesienie bezpieczeństwa rowerzystów poprzez budowę infrastruktury rowerowej.

Dyrektor departamentu infrastruktury i komunikacji Sławomir Kotylak przedstawił statystyki, z których wynika, że w województwie Lubuskim znajduje się 85 km ścieżek rowerowych podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. W ubiegłym roku na drogach tych nie doszło do ani jednego zdarzenia drogowego odnotowanego przez policję a do samych zdarzeń dochodzi na terenie miast stołecznych, Zielonej Góry i Gorzowa.

Anonimowi twórcy billboardu zostali poproszeni o odważne ujawnienie się i merytoryczną rozmowę.

Przeczytaj też: Policjanci eskortowali mężczyznę do szpitala. "Liczyła się każda sekunda" (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.