83 miliony złotych remonty i budowy dróg w Lubuskiem. Kto dostał pieniądze?

22 kwiecień 2021
Autor: 
83 miliony złotych remonty i budowy dróg w Lubuskiem Redakcja

Lubuskie samorządy otrzymały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do województwa trafiło ponad 83 miliony złotych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce jako wsparcie w realizacji zadań na drogach. Głównym celem jest przyśpieszenie powstawania nowej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

- Te inwestycje są bardzo ważne i oczekiwane przez społeczności lokalne. W tym rozdaniu mamy 43 projekty, które dostały dofinasowanie - podkreśla wojewoda Władysław Dajczak.

Najwięcej, bo aż ponad 14 milionów złotych otrzyma powiat międzyrzecki na przebudowę drogi powiatowej na odcinku od węzła A2 do planowanej obwodnicy i budowę obwodnicy miasta Trzciel. Mniejszą kwotę (13,2 mln zł) na rozbudowę drogi gminnej dostanie gmina Szprotawa.

Pieniądze otrzyma też m.in. powiat krośnieński na remont tras Krosno Odrzańskie - Wężyska i Krosno Odrz. - Retno oraz powiat zielonogórski na remont drogi w pobliżu mostu w Cigacicach + remont samej przeprawy i przebudowę drogi Drzonów - Radomia w gminie Świdnica.

Szczegółówa lista projektów: RFRD Lubuskie

Przeczytaj też: Lubsko: Tysiące opon wyrzuconych w lesie. Kim są sprawcy? (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u