Zielona Góra: Ten znak pokaże Ci, że jedziesz za szybko i wyświetli potencjalny mandat!

01 maj 2021
Zielona Góra: Ten znak pokaże Ci, że jedziesz za szybko i wyświetli potencjalny mandat! Redakcja

Nowoczesne oznakowanie pojawiło się na ulicy Jędrzychowskiej w Zielonej Górze. Jeden ze znaków mierzy prędkość nadjeżdżającego pojazdu i wyświetla wysokość potencjalnego mandatu! 

Dwa feralne zakręty na ulicy Jędrzychowskiej biegnącej w ciągu Drogi Wojewódzkiej numer 283 w Zielonej Górze zostały wzbogacone o inteligentne i nowoczesne oznakowanie. Na środku jezdni zamontowane zostały błyskające, białe światła ledowe. Znaki ograniczające prędkość również podświetlają się, gdy nadjeżdża pojazd. Znaki w rejonach przejść dla pieszych również zostały wyposażone w światła ostrzegawcze, które zapalają się, gdy w pobliżu znajdzie się pieszy.

W pobliżu feralnego zakrętu przy ulicy Budowlanej pojawił się jeszcze jeden znak, który mierzy prędkość nadjeżdżających pojazdów oraz wyświetla wysokość potencjalnego mandatu za jej przekroczenie. Dodatkowo kierowca dowie się ile grozi mu punktów karnych za dane wykroczenie. Czy wykorzystane technologie zmniejszą liczbę zdarzeń drogowych na dwóch feralnych zakrętach? Czas pokaże. 

Przeczytaj też: Zielona Góra: Komendant policji odwołany. Mł. insp. Maciej Sipek nowym szefem jednostki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.