Strażacka akcja oddawania krwi. "Ognista Kropla" popłynęła do potrzebujących (ZDJĘCIA)

05 maj 2021
Autor: 
Gorzów: Strażacka akcja oddawania krwi Fot. Klub HDK Ognista Kropla

Polała się krew w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie specjalnej akcji zorganizowanej przez klub Ognista Kropla zebrano ponad 9 litrów tego niezwykle cennego płynu.

Lubuscy strażacy założyli Klub Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla na początku marca. - To kolejna forma naszej służby i oddania na rzecz całego społeczeństwa. Oddając krew ratujemy życie drugiej osoby - podkreślał st. str. Tymoteusz Kopaczel, prezes klubu.

Pierwsza akcja już za nimi! Data nie była przypadkowa - Dzień Strażaka. Pod Komendą Wojewódzką PSP w Gorzowie Wielkopolskim stanął specjalny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Zebrano ponad 9 litrów krwi

Do honorowego oddania krwi zgłosiło się kilkunastu strażaków zawodowych, ale i ochotników. Bezcennym darem mógł podzielić się jednak każdy.

- W sumie krew oddało 21 krwiodawców, co daje wynik 9,45 litra krwi. Chętnych było dużo więcej, lecz dyspozycja nie pozwoliła tym osobom na oddanie krwi. Mimo to wyraziły szczerą chęć na podzielenie się cząstką siebie, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Co ważne, do naszego klubu zapisało się 10 osób - mówi st. str. T. Kopaczel.

Strażacy cały czas zachęcają wszystkich do wstępowania w szeregi klubu Ognista Kropla. Więcej informacji pod nr tel. 95 7338 342 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj też: Wietrzna środa. Strażacy z Zielonej Góry i okolic usuwają powalone drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.