Świdnica: Komisarz naprawia stare autobusy i atakuje radnego. Mieszkańcy: "chce zniszczyć gminę"

18 maj 2021
Autor: 
Świdnica: Komisarz naprawia stare autobusy i atakuje radnego Fot. Redakcja, UG Świdnica

Autobusowy spór w gminie Świdnica trwa. Teraz komisarz naprawia wysłużone pojazdy. - Takie rupiecie to tylko na złomowisko - podkreślają mieszkańcy. Czy p.o. wójta próbuje pozbyć się obecnego przewoźnika?

Wszystko zaczęło się z początkiem 2021 roku. Na jaw wyszło, że Bogdan Mucha komisarz gminy Świdnica, wstrzymał płatności dla Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej za nierealizowanie dowozu dzieci do szkół i wezwał spółkę do zwrotu blisko 200 tys. złotych. Prezes ZKP podkreślał, jednak iż umowa opiewała na realizację wszystkich linii, a nie tylko kursów do placówek oświatowych.

Przez kolejne Sesje Rady Gminy Świdnica radni burzliwie dyskutowali na temat działań komisarza rządowego i zadawali mu wiele pytań. W końcu usłyszeli, że to zwykłe "młócenie słomy". Jednocześnie spółka ZKP złożyła skargę na p.o. wójta. Radni podjęli już uchwałę w sprawie jej rozpatrzenia.

- Wyjaśnienia w sprawie złożył sekretarz i skarbnik gminy. Wyjaśnień nie złożył jedynie p.o. wójta, który nie przejawia chęci polubownego załatwienia sprawy. Jego działania można określić jako zmierzające do destabilizacji sytuacji gminy i jej mieszkańców - czytamy w opinii komisji skarg, wniosków i petycji.

Naprawa wysłużonych autobusów

Gminne autobusy wykorzystywane do przewozu dzieci przed utworzeniem Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej zostały jej przekazane. Spółka zakupiła jednak nowoczesny tabor, więc wysłużone pojazdy nie były używane.

Teraz Bogdan Mucha prawdopodobnie próbuje odegrać się na radnych, a szczególnie na Tomaszu Marczewskim, Przewodniczącym Rady Gminy. W ostatnim wydaniu gazety gminnej pojawiła się informacja o naprawie wieloletniego autobusu marki Setra. - Przewodniczący Gminy Tomasz Marczewski określił go niedawno, że "to złom" już nie przydatny dla ZKP - czytamy.

Burzę wśród mieszkańców wywołał jednak post opublikowany na gminnym Facebooku po naprawie kolejnego pojazdu marki Autosan. - Co powie Pan Tomasz Marczewski, kiedy zaczniemy sprawdzać koszty i zasadność przekazania autobusów gminnych? - napisał Bogdan Mucha.

"My Panu już dawno podziękowaliśmy, co Pan tu jeszcze robi?"

Ludzie nie zostawiają suchej nitki na pełniącym obowiązki wójta. - Panie Bogdanie, takie sprawy na profilu oficjalnym Gminy? Oj fantazja ułańska nie zna granic... Lepiej założyć własny profil i tam się boksować na argumenty - napisał pan Piotr. Podobne zdanie ma pan Sławomir: "Nie podoba mi się publiczne atakowanie kogokolwiek czy to za pośrednictwem portalu Gminy Świdnica, czy Gazety Gminnej. Nie ma i nie będzie na to mojego przyzwolenia".

Mieszkańcy zwracają też uwagę, że wysłużone autobusy powinny trafić na złomowisko. - Nie wyobrażam sobie, aby nim dzieci do szkoły wozić. Panie Mucha, my Panu już dawno podziękowaliśmy, co Pan tu jeszcze robi - napisał pan Rafał.

Przeczytaj też: Wioleta Haręźlak odwołana. Wacław Maciuszonek nowym przewodniczącym lubuskiego sejmiku


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.