Mamo! Mamo! Mammobus! Podsumowanie akcji NFZ (FILM)

01 czerwiec 2021
Mamo! Mamo! Mammobus! Posumowanie akcji NFZ Redakcja

Na terenie województwa lubuskiego w dniach od 21-31 maja trwała ogólnopolska akcja diagnozowania w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi pod hasłem MAMO! MAMO! MAMMOBUS!

Akcja zorganizowana była z okazji przypadającego 26 maja Dnia Mamy. W ramach akcji mobilne pracownie odwiedziły aż 16 miejscowości województwa lubuskiego, tak aby umożliwić kobietom wykonanie badania, blisko ich miejsca zamieszkania. Badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi zapewnił Narodowy Fundusz Zdrowia i były one bezpłatne.

Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonanego takiego badania w ramach profilaktyki zdrowotnej. Ponadto dotyczy to pacjentek, które otrzymały w ramach realizacji tego programu w roku ubiegłym, pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego wcześniej czyli po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być niestety objęte kobiety, u których wcześniej w piersi zdiagnozowano już zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Akcja MAMO! MAMO! MAMMOBUS! zakończyła się. Mammobusy jednak nie przestały kursować. O tym gdzie będą w najbliższych dniach możecie przekonać się na stronie LOW NFZ.

Badania wykonywane są w reżimie sanitarnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, warto więc się wcześniej zarejestrować pod wskazanymi numerami telefonów, można również przyjść w dniu badania, ale ze zrozumiałych względów należy pamiętać, że liczba miejsc może być ograniczona.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.