Przedterminowe wybory w gminie Świdnica już 13 czerwca. Jest tylko jedna kandydatka

09 czerwiec 2021
Autor: 
Przedterminowe wybory w gminie Świdnica już 13 czerwca Redakcja, KWW Nasza Gmina Świdnica

Mieszkańcy gminy Świdnica koło Zielonej Góry doczekają się wyborów nowego wójta. Do urn pójdą 13 czerwca. Termin przekładano aż pięć razy.

Pierwsze przedterminowe wybory na wójta gminy Świdnica miały odbyć się 20 grudnia 2020 roku. Tak się jednak nie stało. Rząd przełożył termin głosowania na 24 stycznia, lecz przez kolejne miesiące wybory nadal się nie odbywały. Decyzję uzasadniano sytuacją epidemiczną, która była wówczas "niekorzystna i dynamicznie zmienna".

W międzyczasie po śmierci wójta Krzysztofa Stefańskiego gminą zaczął zarządzać komisarz rządowy Bogdan Mucha. W trakcie jego działalności narodził się m.in. autobusowy konflikt, o którym informowaliśmy (Gmina Świdnica: Komisarz rządowy kontra autobusy. Konflikt przybiera na sile).

Izabela Mazurkiewicz jedyną kandydatką na wójta

Pełniący obowiązki wójta nie przypadł wielu mieszkańcom. Ludzie na sesjach rady gminy Świdnica wielokrotnie podkreślali, że nie mogą doczekać się wyborów, w których wybiorą swojego włodarza.

Teraz już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie. Wszystko wskazuje na to, że przedterminowe wybory odbędą się w niedzielę, 13 czerwca. Wynik jest już właściwie przesądzony. Jedyną kandydatką na fotel wójta jest Izabela Mazurkiewicz z KWW Nasza Gmina Świdnica, która wcześniej zastępowała ś.p. Krzysztofa Stefańskiego.

Gdzie można głosować?

  • Szkoła Podstawowa w Świdnicy przy ul. Ogrodowej 36 (mieszkańcy Świdnicy, Łochowa i Piasków)
  • Sala Wiejska w Słonem przy ul. Słonecznej 42 (mieszkańcy Słonego, Buchałowa, Orzewa, Radomi, Drzonowa, Wirówka)
  • Sala Wiejska w Letnicy, Letnica 10 (mieszkańcy Letnicy, Koźli, Grabowca, Lipna i Dobrej)
  • Sala Wiejska w Wilkanowie przy ul. Szkolnej 3 (mieszkańcy Wilkanowa i Rybna)

Przeczytaj też: Strażacy z Sulechowa na pomoc kaczuszkom. Ptaki utknęły w rurze kanalizacyjnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u