Zielonogórska policja zatrzymuje pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3,5 promila

09 czerwiec 2021
Autor: 
Zielonogórska policja zatrzymuje pijanych kierowców Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry niemal codziennie zatrzymują osoby nietrzeźwe lub po narkotykach. Ostatni rekordzista miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Mimo kontroli policji i zaostrzania kar praktycznie każdego dnia zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący, a także coraz częściej kierowcy pod wpływem narkotyków. W ciągu ostatniego tygodnia mundurowi z Zielonej Góry zatrzymali 11 osób, które nie powinny kierować pojazdami.

Niechlubnym rekordzistą był kierowca zatrzymany w Przybymierzu (gmina Nowogród Bobrzański). 46-letni kierujący Seatem wydmuchał ponad 3,5 promila alkoholu.

- Jednym z zatrzymanych był także nietrzeźwy kierujący hulajnogą, który doprowadził do kolizji z pieszym. Wczoraj policjanci z Sulechowa zatrzymali 67-latka kierującego Volkswagenem. Mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Przypominamy, że za kierowanie za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.

Przeczytaj też: Policyjny pościg pod Krosnem Odrzańskim. Za kierownicą 14-latek (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u