W Sulechowie otwarto dom dla osób z autyzmem. "Nauczą się samodzielnego życia" (ZDJĘCIA)

09 czerwiec 2021
Autor: 
W Sulechowie otwarto dom dla osób z autyzmem Fot. Lubuskie.pl

Lubuski Ośrodek Wsparcia dla Osób z Autyzmem w Sulechowie otwarty. To druga taka placówka w Polsce. Osoby z autyzmem przygotują się tu do samodzielności.

Dom dla osób z autyzmem powstał na ulicy Czereśniowej w Sulechowie. Podopieczni będą mogli tu zamieszkać, np. gdy ich rodzice będą jechać do sanatorium lub na zabieg w szpitalu.

- Stworzyliśmy miejsce, w którym osoby z autyzmem będą przygotowywać się do samodzielności, a w tym czasie ich opiekunowie będą mogli zaznać wytchnienia bądź zająć się sprawami, na które do tej pory nie mieli czasu - informuje Edyta Kuźmińska z Fundacji Generado.

Informację o wydarzeniu otrzymaliśmy poprzez #dodajto. Dołącz do innych Reporterów i współtwórz NewsLubuski.pl Informuj o problemach i radościach mieszkańców naszego województwa.

Budowa rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku i pochłonęła ponad 2 miliony złotych. Dołożył się m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz darczyńcy, który wpłacali pieniądze podczas różnych zbiórek.

- Mury są ważne, ale tak naprawdę Lubuski Ośrodek Wsparcia dla Osób z Autyzmem to ludzie, którym rodzice powierzą swoje dzieci. Chcemy stworzyć domową atmosferę, dlatego jednocześnie będziemy gościć nie więcej niż dziewięć osób - informuje Fundacja Generado.

Przeczytaj też: Strażacy z Sulechowa na pomoc kaczuszkom. Ptaki utknęły w rurze kanalizacyjnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u