Zostań strażakiem! Wstąp w szeregi Państwowej Straży Pożarnej (FILM)

09 czerwiec 2021
Autor: 
Zostań strażakiem! Wstąp w szeregi Państwowej Straży Pożarnej Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Zostań strażakiem! Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim zachęca kandydatów do służby. Jaką drogę wybrać?

Chyba nie ma chłopaka, który nie marzył o byciu strażakiem. Choć wielu ludziom dziecięca fascynacja szybko mija, chętnych do służby w Państwowej Straży Pożarnej nie brakuje.

- To praca o bardzo zróżnicowanym charakterze. Strażacy nie tylko gaszą pożary. Niosą pomoc przy wypadkach drogowych, likwidacji miejscowych zagrożeń o charakterze chemicznym, prowadzą działania na akwenach, jak i na wysokości - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak zostać strażakiem?

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi być obywatelem Polski oraz nie może być karany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe. Powinien korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną.

Aby wstąpić w strażackie szeregi, można wybrać trzy drogi. Dwie z nich to ukończenie szkoły kształcącej w systemie dziennym. To szkoła oficerska (Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie) lub szkoły aspiranckie w Poznaniu, Krakowie lub Częstochowie.

Trzecią możliwością podjęcia służby jest tzw. nabór "z ulicy". Wystarczy tylko poczekać na ogłoszenie o naborze umieszczone na stronie Komendy Miejskiej lub Powiatowej. Taki nabór prowadzi obecnie PSP w Gorzowie Wielkopolskim, która poszukuje trzech śmiałków.

Przeczytaj też: Strażacy z Sulechowa na pomoc kaczuszkom. Ptaki utknęły w rurze kanalizacyjnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u