Pół miliona złotych dla Szpitala na Wyspie w Żarach! Co zostanie kupione?

17 czerwiec 2021
Pół miliona złotych dla Szpitala na Wyspie w Żarach! lubuskie.pl

Kolejna umowa na wsparcie w ramach Funduszu Inicjatyw Samorządowych podpisana. 500 tys. zł trafi do zarządzanego przez powiat żarski Szpitala na Wyspie.

Fundusz Inicjatyw Samorządowych opiewa w tym roku na kwotę 6 mln zł. Sejmik Województwa, zgodnie z rekomendacją Lubuskiej Rady Samorządowej zdecydował o podziale tej kwoty pomiędzy 12 lubuskich powiatów. Środki te ostatecznie mają zostać przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu w szpitalach powiatowych. W powiecie żarskim dotację otrzyma Szpital na Wyspie, który wsparcie od samorządu województwa w wysokości 1,8 mln zł otrzymał także w czasie pandemii.

Czytaj także - Afryka w Lubuskiem? Leśnicy zapraszają w wyjątkowe miejsce

- Szpital potrzebuje takiej pomocy i to dostrzegła Lubuska Rada Samorządowa. Sejmik zaplanował budżet inicjatyw samorządowych na kwotę 6 mln zł i to są środki, które opiniuje Lubuska Rada Samorządowa. W jej skład wchodzą wójtowie, burmistrzowie, ale też starostowie. Udało się uzyskać porozumienie. Wniosek starostów ws. wsparcia szpitali powiatowych przeszedł jednogłośnie, stanowisko Lubuskiej Rady Samorządowej poparł zarząd województwa i sejmik woj. lubuskiego. Te 6 mln zł zostało podzielonych po równo po 500 tys. zł dla każdego powiatu, który jest organem prowadzącym szpital. Wczoraj taką umowę podpisywaliśmy w Słubicach, dzisiaj Żary. – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pół miliona złotych szpital przeznaczy na zakup kolumny endoskopowej do pracowni gastro- i kolonoskopii. - Z uwagi na to, że zachorowalność na nowotwory przewodu pokarmowego jest coraz większa, chcemy skoncentrować swoje działania właśnie w zakresie diagnostyki i wzmocnić specjalną poradnię. Na pewno zakupimy nowoczesne urządzenie, dużo bardziej innowacyjne niż te, którym dysponujemy obecnie. Jestem przekonana, że komfort pacjentów znacznie się zwiększy. Za część tych środków chcemy dokupić także wyposażenie do centralnej sterylizatorni – poinformowała prezes Szpitala na wyspie Jolanta Dankiewicz.

Źródło: lubuskie.pl


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.