Gmina Świdnica: PSZOK otwarty dla mieszkańców od 5 lipca

24 czerwiec 2021
Autor: 
Gmina Świdnica: PSZOK otwarty dla mieszkańców od 5 lipca Fot. UG Świdnica

W Świdnicy koło Zielonej Góry powstał Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy będą mogli zostawić śmieci już od 5 lipca.

Do niedawna mieszkańcy gminy Świdnica nie mieli miejsca, do którego mogli wywozić odpady. Teraz wszystko się zmieni. Od 5 lipca ruszy PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Na placu przy Zakładzie Usług Komunalnych przy ul. Długiej 25 w Świdnicy stanęła już wiata śmietnikowa. Mimo że nie jest to jeszcze obiekt z prawdziwego zdarzenia to mieszkańcy gminy są zadowoleni z takiego rozwiązania.

Co można przywieźć do PSZOK?

Punkt będzie otwarty w każdy poniedziałek w godzinach 13:30 - 15:30 i będzie przyjmował tylko odpady gromadzone w sposób selektywny pochodzące wyłącznie z nieruchomości z terenu gminy Świdnica.

- PSZOK przyjmie odpady takie jak przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i odpady wielkogabarytowe do 6 szt. na nieruchomość raz na 6 miesięcy, zużyte opony do 4 szt. na nieruchomość raz na 6 miesięcy lub budowlano-remontowe do 1 tony na nieruchomość na rok - czytamy w komunikacie.

Mieszkańcy będą mogli zostawić też m.in. odzież i tekstylia, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, metal oraz bioodpady.

Przeczytaj też: Izabela Mazurkiewicz wójtem gminy Świdnica. "Obiecuję mieszkańcom, że zawsze będę dla nich" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u