Siłownia dla niepełnosprawnych i nowe boisko - "WzMOCnij swoje otoczenie" w Lubuskiem

05 lipiec 2021
Autor: 
"WzMOCnij swoje otoczenie" w Lubuskiem Redakcja

Lubuskie samorządy i stowarzyszenia otrzymają pieniądze z programu "WzMOCnij swoje otoczenie". Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych boisk czy siłowni zewnętrznej.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz kolejny zorganizowały dobrosąsiedzki program grantowy "WzMOCnij swoje otoczenie". W pierwszej turze rekrutacji wybrano 61 projektów, w tym 6 z województwa lubuskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczewie, który zbuduje siłownię zewnętrzną i rozbudowę placu integracyjnego o stanowiska do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych. Gmina Deszczno stawia z kolei na nowe boisko oraz rozwój miejsca rekreacji w Maszewie.

Innym przykładem pozytywnej zmiany, która czeka lokalną społeczność jest wytyczenie ścieżek biegowych, rowerowych i nordic walking z inicjatywy Klubu Biegacza "Piast" z Międzyrzecza. W tym mieście powstaną też rowerowe stacje serwisowe.

- Inwestycje sygnowane logo "WzMOCnij swoje otoczenie" to coraz bardziej popularny widok na terenie województwa lubuskiego. Łącznie na ich realizację PSE przekazały ponad 250 tysięcy złotych – mówi Waldemar Lewandowski z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na S3 pod Zieloną Górą. Są osoby poszkodowane, w tym dzieci! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u